Pekyatırmacı, Hz. Mevlana'nın 747. Vuslat yıldönümü nedeniyle bir mesaj

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Hz. Mevlana'nın 747. Vuslat yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Pekyatırmacı, Hz. Mevlana'nın 747. Vuslat yıldönümü nedeniyle bir mesaj
banner56


Hz. Mevlana'nın 747. Vuslat yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, şu görüşlere yer verdi;"Selçuklu’nun düşünürü, mutasavvıf, ilim ve din adamı Mevlana'nın söylemleri vuslatından günümüze kadar tüm insanlığın zihninde ve kalbinde yer bulmuştur. Rumi’nin Yaradan’a teslimiyeti İslam'ın ümitsizlik dini olmadığını, huzur, merhamet ve temelinde sevgi dini olduğunu dünyaya haykırır”

Törenlerimizin bu yılki ana teması "İhsan Vakti" , alt tema olarak da "İnsan yeter ki iyilik arasın, onda kötü bir şey kalmaz" sözleri olarak belirlendi. Hz. Mevlana'nın şehri Konya’nın “İhsanı” her zaman yüksektir. Her dinden, her renkten insanı kucaklayan Hz. Mevlana sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolüdür. Yüreklerimize birlik ve sevgi tohumlarını ekerek "Ne olursan ol yine gel" sözleriyle insanlığa seslenen Hz. Mevlana insanlığı ayrımcılıktan dostluk ve hoşgörüye davet etmektedir.

Bu yıl Vuslatının 747. yıldönümünde Hz. Mevlana’yı pandeminin gölgesi altına anacağız. Bu kapsamda sadece 7 ve 17 Aralık tarihlerinde etkinlikler düzenlenecek. Sevginin, barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olan ve bunu tüm insanlığa yaymaya çalışan Hz. Mevlana'yı 747. Vuslat yıldönümünde rahmet ve dua ile anıyorum."

Vatan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23