Paslı'dan Ziyaret

Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Cemil Paslı, mutluluğun anayasasını “Yaratana iyi bir kul olmak, eşine iyi bir eş olmak, çocuklarına iyi bir anne ve baba olmaktır” şeklinde açıkladı.

Paslı'dan Ziyaret

İşte mutluluğun anayasası 

 

Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Cemil Paslı, mutluluğun anayasasını “Yaratana iyi bir kul olmak, eşine iyi bir eş olmak, çocuklarına iyi bir anne ve baba olmaktır” şeklinde açıkladı.

 

 

Rasyonel haber gazetesini ziyaret eden Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Cemil Paslı, Konya basın camiasında 340 çalışanın sarı basın kartına sahip olduğunu söyleyerek insanların nasıl mutlu olabilecekleriyle ilgili formüller verdi.

Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Cemil Paslı, Şube Müdürü Okan Çamsoy ve Necati Gökçelik ile birlikte Rasyonel Haber Gazetesi kurucusu Sadrettin Soranlar’ı ziyaret etti.

Gazetemiz yazı işleri müdürü Mustafa Balkan’ın da hazır bulunduğu ziyarette Cemil Paslı, Konya basınında bin 535 sigortalı çalışandan 340 basın emekçisinin sarı basın kartına sahip olduğunu söyledi. Konya’daki basın sektörünün şu anda çok iyiye gittiğini dile getiren Paslı, “Sektörün daha da iyi olması için çalışmalara devam edeceğiz. Sektöre yeni başlayan gençlerin hemen hemen hepsi iletişim fakültesi mezunu ya da yüksek lisans yapan öğrencilerden oluşuyor” dedi.

İnsanların nasıl mutlu olabilecekleriyle ilgili mesajlar da veren Paslı, şu ifadelere yer verdi: “İnsanlar önce ev alıp, ev aldıktan sonra araba alarak mutlu olmanın yolunu aradı. Hedefleri gerçekleşince baktılar ki mutluluk dışardan değil içerden gelen bir şey olunca mutluluğun tek şartının aile olacağını o zaman anladılar.”

 

MUTLULUK ANAYASASINDA 3 MADDE VAR

“Mutluluğun en önemli çatısı ailedir” diyen Paslı, “Mutluluk anayasasında üç madde var. Birincisi yaratana iyi bir kul olmak, ikincisi eşine iyi bir eş olmak, üçüncüsü ise çocuklarına iyi bir anne ve baba olmaktır. İlk üçünü sağladıktan sonra ev ve araba sahibi olmak geliyor. Maalesef ki para tek başına mutluluk getirmiyor. İnsan bir aile kurup da devam ettiremiyorsa asla mutlu olamıyor. Mutluğun tek formülü var anne, baba ve 3 çocuk ”diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren gazetemiz kurucusu Sadrettin Soranlar da, Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Cemil Paslı’ya çalışmalarında başarılar diledi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23