“Önceliğimiz sosyal adalet”

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan; , “Toplumda gerçek adaletin tesisi için öncelikle sosyal adaletin tesisi gerekiyor” dedi.

“Önceliğimiz sosyal adalet”

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan; , “Toplumda gerçek adaletin tesisi için öncelikle sosyal adaletin tesisi gerekiyor” dedi. Konya Platformu Eğitim, Kültür, Sağlık ve Çevre Derneği Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başsavcı Tezcan, sosyal adaletin tesisinde STK’lara önemli görevler düştüğünü belirterek, önceliğimizin cezalandırıcı adaletten ziyade onarıcı adalet olduğunu söyledi. Konya Platformu Eğitim, Kültür, Sağlık ve Çevre Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten memnun olduğu ifade eden Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, “Toplumda gerçek adaletin tesisi için öncelikle sosyal adaletin tesisi gerekiyor. Bu konuda en büyük görev gönüllü teşekküllerimiz olan vakıf ve derneklerimize düşüyor, onlar toplumu ilgilendiren tüm konularda iyileştirici-geliştirici, koruyucu-önleyici faaliyetleri yerine getirdikçe suç ve suçlu oranlarımızın hızla azalacağına inanıyorum” dedi. Adliye’ye intikal eden konularla ilgili açıklamalarda da bulunan Tezcan, “Cezalandırıcı adaletten ziyade onarıcı adalet bizim önceliğimiz, bu anlamda bir kez suça bulaşmış fertlerin ıslahına ve topluma uyumlu ve faydalı bir vatandaş halinde yeniden kazandırılmasında gönüllü teşekküllerimizin çalışmaları hayati önemdedir” şeklinde görüş belirtti.  

Adaletin tesisinde birlikte çalışma fikrine aynen katıldıklarını belirten Konya Platformu Başkanı M.Ali Çelik ise,dernek faaliyetlerinden bahsederek “Eğitim, kültür,sağlık ve çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik somut faaliyetler yaptıklarını, gönüller yapmanın,beyinlerde ve kalplerde olumlu değişimler yapmanın fiziki güzelliklerden daha önde geldiğinin farkında olduklarını’ söyledi. Çelik ziyaretin anısına Başsavcı Bestami Tezcan’a hediye takdim etti.  

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23