MERAM’DAN ‘YAPILANDIRMA FIRSATINI KAÇIRMAYIN’ UYARISI!

Alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili olarak Meram Belediyesinden uyarı geldi. Belediyeden yapılan açıklamada, 7256 sayılı kanunla belediyelerin birçok alacağının da kapsama alındığı hatırlatılarak vatandaşlardan, pek çok avantaj barındıran bu fırsatlardan yararlanabilmeleri için 31 Aralık 2020 tarihini kaçırmamaları gerektiği belirtildi.

MERAM’DAN ‘YAPILANDIRMA FIRSATINI KAÇIRMAYIN’ UYARISI!
banner56


Meram Belediyesi, 17 Kasım 2020 tarihli ve 31307 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan 7256 sayılı ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması’ hakkındaki kanunla belediyelerin birçok alacaklarının da yapılandırıldığını hatırlatarak vatandaşlara bu fırsatı kaçırmayın uyarısı yaptı. Meram Belediyesinden yapılan açıklamada, kanun ile 31 Ağustos 2020 itibariyle kesinleşmiş olan;

· Vergi alacakları (emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan-reklam vergisi, eğlence vergisi)

· Ücret alacakları

· Taşınmazlar için yapılan satış, irtifak hakkı ve kira alacakları

· 6183 sayılı kanun kapsamına giren alacaklar

· 7256 sayılı kanun kapsamına giren diğer alacakların yapılandırma kapsamına alındığı belirtildi.

SON BAŞVURU TARİHİ 31 ARALIK 2020

Yapılan açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verildi; “Yapılandırılan tutarın peşin ödenmesi halinde gecikme zammının %90’ını, iki taksitte ödenmesi halinde %50’sini silme imkânı bulunmaktadır. Taksitle ödemeyi düşünen vatandaşlar için ise yapılandırılan tutarların peşin veya ikişer aylık dönemlerde 6, 9, 12, 18 eşit taksitler halinde ödeme imkânı sunulmaktadır. Belediyeye olan borçların yapılandırmasından faydalanmak isteyen vatandaşlar belediye hizmet binasına gelmeden de internet erişimi olan bilgisayar veya cep telefonları üzerinden https://meram.bel.tr adresine giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilecek olup yapılandırma için başvurular, 31 Aralık 2020 Perşembe günü mesai bitimine kadar yapılabilmektedir.”

Rahime

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23