MERAM: BAŞKAN KAVUŞ; “ÖĞRETMEN, ÇOCUKLARI DOLAYISIYLA GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN KİŞİDİR”

Öğretmenliğin bilgi, tücrübe ve irfanla çocukları ve gençleri geleceğe hazırlama mesleği olduğuna vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “İstikbalimizin mimarı öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, mesleklerini büyük fedakarlıklarla ortaya koyan tüm öğretmenlerimize milletçe şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

MERAM: BAŞKAN KAVUŞ; “ÖĞRETMEN, ÇOCUKLARI DOLAYISIYLA GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN KİŞİDİR”
banner56

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Kalemi kılıçtan her daim üstün gören ve beşikten mezara ilim öğrenmeyi emreden bir medeniyetin mensubu olan bizler için ilmi öğretenin yeri tüm makamların en üstü, değeri hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar paha biçilemezdir. Fedakarlığın timsali öğretmenlerimiz, sadece öğreten kişi değil, yetiştiren, terbiye eden, eğitendir. Öğretmen, öğrencisini sabırla işleyerek onların ve dolayısıyla ülkenin geleceğini inşa eden, güçlü Türkiye yolunda en büyük sermayemiz ve güvencemiz olan gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında en önemli rol sahibidir. Tüm bu özellikleriyle mukaddes, mukaddes olduğu kadar da mesuliyeti yüksek bir görevi ifa eden öğretmenlerimize milletçe büyük bir şükran borçluyuz.

24 Kasım gününü onlara mahsus kılarak kutlamak onlara karşı vefa borcumuzu asla ödemeyecektir, ancak fedekarlıklarına karşın şükranlarımızı bir nebze olsun sunabilmek ve minnetimizi az da olsa gösterebilmek için bizlere bir fırsat vermektedir. Bu gün vesilesi ile başta kendi öğretmenlerim olmak üzere, yurdumuzun dört bir köşesinde en zorlu şartlarda dahi mesleklerini icra eden tüm öğretmenlerimizin günlerini en içten dileklerimle kutluyor, emekli olanların ellerinden öpüyor, şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere bu dünyadan göç etmiş tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Gününüz kutlu olsun.”

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 15:17

Rahime

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23