KARATAY: KILCA’DAN KONYA PLAZMA VE KAN BAĞIŞI MERKEZİ’NE ZİYARET

KILCA: HER KAN VE HER PLAZMA BAĞIŞI BİR CAN BAĞIŞI GİBİDİR

KARATAY: KILCA’DAN KONYA PLAZMA VE KAN BAĞIŞI MERKEZİ’NE ZİYARET

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Plazma ve Kan Bağışı Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde gönüllü bağışçılarla da bir araya gelen Başkan Hasan Kılca, Korona Virüsü atlatan vatandaşlara, immün plazma bağışı yapmaları için çağrıda bulundu. Her plazma bağışının bir hayata dokunmak için çok kıymetli olduğuna dikkat çeken Başkan Hasan Kılca, “Unutmayalım ki her kan ve her plazma bağışı aslında bir can bağışı gibidir. Tedavisi tamamlanan bütün hemşehrilerimizi bağış yapmaya çağırıyorum. Devletimiz ve milletimizin omuz omuza vermesiyle bu salgını hep birlikte atlatacağız inşallah” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Plazma ve Kan Bağışı Merkezi’ni ziyaret ederek Konyalı plazma ve kan bağışçılarıyla bir araya geldi.

Ziyaretinde plazma ve kan bağışçılarını tebrik eden Başkan Hasan Kılca, Korona Virüsü atlatan vatandaşlardan plazma ve kan bağışında bulunmaları çağırısında bulundu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ KAHRAMANLIK HİKÂYESİ YAZIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlık yöneticileri ve sağlık çalışanlarının tüm dünyaya örnek bir çalışmaya imza attığını, bu sayede sürecin oldukça başarılı bir şekilde sürdürüldüğüne vurgu yapan Hasan Kılca, bu kapsamda Türkiye’nin plazmanın destekleyici tedaviyi de dünya genelinde başlatan ilk ülkelerden biri olduğunu söyledi.

Ülke genelinde tüm sağlık çalışanlarının bu süreçte fedakârca çalışarak önemli başarılarak imza atarak kahramanlık hikâyeleri yazdıklarını aktaran Kılca; “Sağlık çalışanlarımız, bu süreçte gerçekten fedakârca canla başla çalışıyor ve büyük bir mücadele veriyor. Kızılay’ımız da bu bağlamda önemli bir katkı sunuyor. Korona Virüsü hastalığını atlatarak sağlığına kavuşan vatandaşlarımızdan plazma kan alınarak tedavisi devam edenlere destek olunuyor. Biz de Karatay Belediyesi olarak bu konuda çok hassas hareket ediyoruz. Bu kapsamda Korona Virüsü salgını süreci boyunca hem vatandaşlarımızın hem de çalışanlarımızın sağlığı adına birçok kararlar. Söz konusu çalışmalar neticesinde de ‘TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk belediyelerden olduk. Dolayısıyla belediye olarak hem çalışma arkadaşlarımızı hem de hizmet verdiğimiz vatandaşlarımızı düşünerek süreci hassasiyetle yürüttük yürütmeye devam ediyoruz” dedi.

BAĞIŞINIZLA BİR İNSANA HAYATA TUTUNMASINA VESİLE OLABİLİRSİNİZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, bu süreçte plazma ve kan bağışının da oldukça önem kazandığının altını çizdi.

Her bağışın bir insana umut olacağını dile getiren Başkan Hasan Kılca, sözlerini şöyle tamamladı: “Özellikle hasta sayılarının ciddi artış gösterdiği bugünlerde çok daha dikkatli ve hassas olmamız gerekiyor. Ülkemiz, birçok ülkeye göre salgından çok daha az etkilendi ancak bizim kaybedecek bir canımız bile yok. Tedbirler ölçeğinde vaka sayımızı sıfıra indirmek zorundayız. Salgına karşı üstün gelen hücreler koronavirüs tedavisini başarıyla atlattıktan sonra başka hastalara da umut oluyor. Bu doğrultuda plazma bağışçıları başka hastaların şifa bulmasına vesile olabilir. Vatandaşlarımızın bir başka insanın hayatına el uzatmaları için bağışçı olmaları çok önemli. Unutmayalım ki her kan ve plazma bağışı bir can bağışıdır. Tedavisi tamamlanan hemşehrilerimizi gönüllü bağışçı olmaya davet ediyorum. Devletimizin ve milletimizin dayanışmasıyla, el birliğiyle bu salgını atlatacağız inşallah."

Rahime

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23