KARATAY BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNA 15 YENİ ARAÇ DAHİL ETTİ

KILCA: HİZMETİ ÖNCELEYEN VİZYONER BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI VE SORUMLULUĞUYLA HAREKET EDİYORUZ

KARATAY BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNA 15 YENİ ARAÇ DAHİL ETTİ

Karatay Belediyesi, vatandaşa daha etkin ve hızlı bir şekilde hizmet vermek amacıyla araç filosuna 15 yeni araç dahil etti. Hizmet filosuna dâhil edilen araçların 3’ü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe edilirken, 12 araç ise Karatay Belediyesi tarafından herhangi bir kredi kullanılmadan belediyenin öz kaynaklarıyla satın alındı. 8 milyon TL’ye mâl olan araçların hizmete alım programında konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Karatay’ın bugünü kadar yarınını da inşa ve ihya etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Hizmeti önceleyen vizyoner belediyecilik anlayışı ve sorumluluğuyla hareket ediyoruz” dedi.

Bütün birimleriyle ilçe genelinde vatandaşa kaliteli hizmet vermek adına çalışmalarına devam eden Karatay Belediyesi, bünyesine kattığı yeni araçlarla filosunu daha da güçlendirdi.

KARATAY BELEDİYESİ, 15 YENİ ARAÇLA FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ

Bu kapsamda Karatay Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hibe ettiği 3 adet çöp aracının yanı sıra belediyenin öz kaynaklarıyla satın alınan 12 araç, belediyecilik çalışmalarında kullanılmak üzere vatandaşın hizmetine sundu. 13 adet çöp aracı, 1 adet mobil hidrolik vinç ve 1 adet de vabil silindirden oluşan araçların toplam maliyeti ise 8 milyon TL.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yeni araçların hizmete sunulması programında yaptığı konuşmada, Karatay Belediyesi olarak Karatay’a sundukları hizmetlerin kalitesini yükselterek çalışmalarına devam ettiklerinin altını çizdi.

HİZMETİ ÖNCELEYEN VİZYONER BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HAREKET EDİYORUZ

Başkan Hasan Kılca, “31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından göreve gelirken öncelikli hedefimiz; belediyemizin bütün kaynaklarını doğru kullanmaktı. Bu hedefimize ulaşmak adına başarılı olduğumuzu da rahatlıkla söyleyebilirim. Karatay’ın bugünü kadar yarınını da inşa ve ihya etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Hizmeti önceleyen vizyoner belediyecilik anlayışı ve sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Dünya genelinde yaşanan salgın sürecine rağmen belediye hizmetlerimizi azami ölçüde aksatmadan sürdürüyoruz. Bir yandan ilçemize yeni eğitim tesisleri, aile sağlığı merkezleri, sosyal tesisler gibi önemli projeler kazandırırken, diğer taraftan da asfalt çalışmalarımıza, yeni park yapımlarına, sıfır atık ve daha birçok alanda Karatay için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

İLÇEMİZİN DÖRT BİR YANINA DAHA ETKİN VE HIZLI HİZMET GÖTÜRME GAYRETİMİZİ PEKİŞTİRİYORUZ

Belediyelerin harcamaları içerisinde en yüksek kalemin araç kiralamaları veya alımları olduğunu belirten Başkan Hasan Kılca, bugüne kadar birçok alım ve projede olduğu gibi bu alımın da belediyenin kendi kaynaklarıyla gerçekleştirildiğine vurgu yaptı.

Kılca, sözlerini şöyle tamamladı: “Karatay Belediyesi olarak her hafta ya temel atma ya da açılışla hizmetlerimize yenilerini ekliyoruz. Bu hafta farklı bir yatırımla hemşehrilerimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmet araçlarımızı filomuzu güçlendiriyoruz. Bildiğiniz gibi

Mayıs ayı içerisinde 34 aracı hizmete almıştık. Bugün de 15 yeni aracımızı filomuza dahil ediyoruz. Bu araçlarımız; 13 adet Çöp Aracı, 1 adet Mobil Hidrolik Vinç ve 1 adet Vabil Silindir’den oluşuyor. Araç filomuza dahil ettiğimiz 15 yeni aracımızın toplam maliyeti ise yaklaşık 8 milyon TL’dir. Belediye olarak bugüne kadar hep öz kaynaklarımızla bu alımları gerçekleştirdik. Bugün hizmete sunduğumuz araçların 3’ü Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın hibesiyle filomuza dahil ettik. Bu vesileyle Sayın Bakanımız Murat Kurum’a teşekkür ediyorum. Geri kalan 12 aracımızın alımını ise herhangi bir kredi kullanmadan belediyemizin öz kaynaklarıyla gerçekleştirdik. Tabii belediyemizin hizmet aracı parkına bir yandan yeni araçlar dahil ederken, diğer yandan da belediyemiz araçlarının tamiri, bakımı ve onarımını da tesislerimizdeki makine ikmal sahamızda ve teknik personellerimiz eliyle yapıyoruz. Bu arada araçlarımızın yenilenmesiyle birlikte çok eski araçlarımızın tamir ve bakımının maliyet yüksekliği, işçilerimizin güvenliği dolayısıyla söz konusu araçları da filomuzdan çıkarmış olduk. Bugün filomuza dahil ettiğimiz araçlarla filomuzu daha da güçlendirmiş ve Konyamızın en büyük yüzölçümüne sahip ilçemizin dört bir yanına daha konforlu, etkin ve hızlı hizmet götürme gayretimizi pekiştirmiş oluyoruz. İlçemizin dört bir yanında yürüttüğümüz hizmetlerimizin artarak, daha da genişleyerek devam etmesine katkı sunacak olan ve bugün hizmete aldığımız yeni araçlarımızın belediyemize, ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

Rahime

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23