banner46

ÇUMRA’DA FENER ALAYI VE ŞİVLİLİK COŞKUSU

Çumra Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Fener Alayı ve Şivlilik etkinliği, ilçe halkından büyük ilgi gördü. Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, önümüzdeki yıllar için daha kapsamlı bir program sözü verdi.

ÇUMRA’DA FENER ALAYI VE ŞİVLİLİK COŞKUSU
banner56

Çumra Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Fener Alayı ve Şivlilik etkinliği, ilçe halkından büyük ilgi gördü. Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, önümüzdeki yıllar için daha kapsamlı bir program sözü verdi. Mübarek üç ayların gelişiyle birlikte her yıl Konya kent merkezinde kutlanan Fener Alayı ve Şivlilik geleneği, bu yıl ilk kez Konya dışında bir ilçede etkinlik düzeyinde kutlandı. Çumra Belediyesi tarafından ilçede ilk kez düzenlenen etkinliklere ilçe halkının ilgisi bir hayli yoğun oldu. Çocuklara özel figürlerin ve geleneksel sahne gösterilerinin yer aldığı program, vatandaşlardan büyük beğeni topladı. İlçe halkı bu yıl ilki düzenlenen Şivlilik ve Fener Alayı programının düzenli olarak her yıl devam etmesini talep etti. Program, vatandaşların kortej halinde fener alayı yürüyüşüne katılması ile sürdü. Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, vatandaşlar ile birlikte yürüyüşe katılarak halkın arasında yer altı. Durmuş Ali Çalık Şehir Stadyumu'nda düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz; "Bir çocuğun dünyasını değiştirebilmek ümidi ile bu yıl kapsamlı bir şekilde Şivlilik ve Fener Alayı programı icra ettik"dedi.

"ADAYLIĞIMDA HEMŞEHRİLERİMİZE KAPSAMLI BİR ŞİVLİLİK VE FENER ALAYI PROGRAMI SÖZÜ VERMİŞTİK"

Emeği geçen ve etkinliğe katılan herkese teşekkür eden Başkan Oflaz , "Etkinliğimize gösterilen yoğun ilgiye, katılan vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Çumralı hemşehrilerimizin, yıllardır özünü koruyan Şivlilik geleneğimize bu denli ilgi göstermesi bizleri mutlu etti. Bu yıl Çumramızda ilkini düzenlediğimizi etkinliklerimizi önümüzdeki yıllarda daha geniş kapsamlı yapacağız inşallah. Sadece Konyamızda, etkinlikler çerçevesinde kutlanan bu geleneğimiz Konya'ya en yakın ilçe olan Çumra'da bu güne kadar kutlanmamıştı. Adaylık dönemimizde hemşehrilerimize kapsamlı bir Şivlilik ve Fener Alayı programı sözü vermiştik. Bu sözümüzü yerine getirmiş ve hemşehrilerimizin mutluluğuna şahitlik etmiş olduk" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 22:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23