ÇUMRA: Hummali Yol Çalişamalari Ile Şantiye Alanina Döndü

Çumra'da cadde ve sokakların modern ve estetik bir görünüme kavuşması için yürütülen asfalt ve kilitli parke taşı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

ÇUMRA: Hummali Yol Çalişamalari  Ile Şantiye Alanina Döndü


Pandemi dönemi olmasına karşın hizmetlerini aksatmadan sürdürme gayreti içerisinde olan Çumra Belediyesi, kilit parke taşı döşemesi yapılan ancak elverişsiz hava şartları ve diğer nedenlerle bozulan yerlerde yenileme çalışmaları yaptı. Çumra Belediye Başkanı Recep Candan çalışmaları yerinde takip etti. İlçenin dört bir yanında gerçekleştirilen çalışmalarla Çumrayı adeta bir şantiye alanına çeviren belediye, ilçe merkezinde bakıma ihtiyaç duyulan caddelerin çevre düzenlemesi çalışmaları ile de vatandaşların takdirini görüyor.

TÜM İMKÂNLARIMIZI HEMŞEHRİLERİMİZ İÇİN SEFERBER EDİYORUZ

2020 yatırım programı dahilinde verimli bir sezon geçirdiklerini ifade eden Çumra Belediye Başkanı Recep Candan; “ İlçemizin tüm cadde ve sokaklarını güzelleştirmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın bizlere ilettikleri sorunları en kısa sürede çözüme kavuşturmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun içinde elimizden gelen tüm imkânlarımızı hemşehrilerimiz için seferber ediyoruz ve imkânlar dâhilinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hizmet ve projelerimiz ile yeni bir dönüşüme hazırlanan Çumra'da mevsim şartları ağırlaşmadan yol çalışmalarımızı büyük bire gayretle sürdürüyoruz. İhtiyaç duyulan noktalara hızlıca müdehale ediyor, cadde ve sokaklarımızın modern bir görünüme kavuşması için çaba sarf ediyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için araçlarımızla kontak kapatmadan çalışıyoruz, çalışamaya da devam edeceğiz ” dedi.

"HAVA ŞARTLARI MÜSAADE ETTİĞİ SÜRECE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK"

Çumra genelinin bir çok noktasında yol çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Çumra Belediye Başkanı Recep Candan; " İyi bir asfalt sezonu geçirdik. Sezon boyunca merkez dışında kalan mahallelerimiz bir çoğunda bağlantı yollarının daha konforlu hale getirilmesi için asfalt çalışmalarımızı gayretle sürdürdük. İlçemizde sezon boyunca toplamda 56 km. uzunluğunda sathi kaplama çalışması gerçekleştirdik. Bunun yanında ilçe merkezimizde de yol çalışmalarımız hızla devam ediyor. İhtiyaç duyulan alanları daha modern bir görünüme kavuşturmak adına Çumra'yı adeta bir şantiye alanına çevirdik. Adem Yavuz Caddemizi asfalt serimi için hazırlıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin desteği ile caddemizin asfaltı tamamlandıktan sonra modern bir görünüme kavuşacak. Çaybaşı, Cumhuriyet ve İzzetbey Mahallerimizde kilitli taş çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Toplamda 21 bin metrekarelik alanda kilitli taş döşeme çalışması gerçekleştirdik. Bunun yanında Okçu Mahallesi ortaköy ticaret ve yaşam merkezi, yeni galericiler ve sanayi sitesinde de yol altyapı çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Hava şartları müsaade ettiği sürece çalışmalarımız sürecek “ diye konuştu.

"MAHALLE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR"

Bir yandan hummalı bir şekilde devam eden hizmetleri sürdürüken bir yandan da mahalle ziyaretlerine devam ettiklerini kaydeden Çumra Belediye Başkanı Recep Candan; Çumramızı , hemşehrilerimizle birlikte yönetiyoruz. Üzerinde durduğumuz en önemli olgulardan bir tanesi katılımcı belediyecilik olmuştur. Bir uçtan bir uca mahallelerimizi tek tek gezerek vatandaşlarımızı dinliyor ve çalışmalarımızı bu görüşmelerin ışığında yapıyoruz. 2021 yatırım planlamalarımızı muhtarlarımız ve hemşehrilerimiz ile birlikte şekillendiriyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23