BİZİM MERAM MASASI 2020’DE DE MERAM’DA ÇÖZÜMÜN ADRESİ OLDU

BAŞKAN KAVUŞ; “ HEMŞEHRİLERİM HIZLI HİZMETİN, BİZ DE GÖREVİMİZİ LAYIKIYLA YAPMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

BİZİM MERAM MASASI 2020’DE DE MERAM’DA ÇÖZÜMÜN ADRESİ OLDU
banner56


Meram’ın sorunlarına hızlı müdahale ve sorularına da hızlı yanıt verebilmek amacıyla hayata geçirilen ‘Bizim Meram Masası’ kurulduğu 2019’da olduğu gibi 2020’de de çözümün merkezi oldu. Birimin, yapılan başvuruların yüzde 99’una yanıt vererek ve sadece bir yıl içinde aldığı yaklaşık 114 bin hizmet kaydıyla önemli bir başarıya imza attığını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Hemşehrilerim, belediye hizmetlerine bir telefon kadar yakın olmanın rahatlığını yaşarken, biz de hizmetlerimizi layıkıyla yapmanın huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Birimin rantabl çalışması ve Meramlıların da masaya iyiden iyiye alışmasıyla artan müracaat sayısıyla ‘Bizim Meram Masası’ 2020’de de sorunların çözüm noktası oldu.

BİZİM MERAM MASASINA 2020’DE 223 FARKLI KONUDA 31 BİNDEN FAZLA BAŞVURU YAPILDI

Vatandaşların sorunlarını, ‘Başkana ve Başkanlığa Mesaj, CİMER, Meil, Sosyal Medya, Telefon, Valilik Açık Kapı, Büyükşehir Açık Kapı, Web Sitesi, WhatsApp ve yüz yüze olmak üzere 11 ayrı kanaldan toplayan ‘Bizim Meram Masası’nda 2020 yılında 223 farklı konuda toplam 31.264 müracaat kaydı oluşturuldu. Bunlardan en fazla müracaat 12.098 başvuru ile telefon aracılığı ile yapılırken, 7.362 adet yüzyüze başvuru, 4823 adet web sitesi, 2.875 kayıt ise başkana mesaj yolu ile geldi. En az müracaat ise Büyükşehir Belediyesi Açık Kapı ile 47 müracaat, Valilik Açık Kapı ile de 69 başvuru gerçekleşti. Bu başvuruların müdürlüklere göre dağılımı ise şu şekilde gerçekleşti. 6.231 kayıt Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 4.038 kayıt Fen İşleri Müdürlüğü, 3.962 kayıt Veteriner İşleri Müdürlüğü, 3.091 kayıt ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde gerçekleşti. En az kayıtlar ise Hukuk İşleri Müdürlüğüne 7 başvuru, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne 21 başvuru, Plan ve Proje Müdürlüğüne ise 34 başvuru yapıldı.

BİRİM BİR YIL İÇİNDE 114 BİN HİZMET KAYDI İLE ÖNEMLİ BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

2020 yılında birime yapılan müracaat konuları ise şu şekilde oluştu; 4.746 Gıda Yardımı Talebi, 1.860 İmar Çapı müracaatı, 1.823 Başıboş Köpek şikayeti talebi. Aylara göre yapılan müracaat istatistiklerine bakıldığında en fazla müracaat 3.937 kayıtla Eylül ayında gerçekleşirken en az müracaat ise 1.295 kayıt ile Nisan ayında gerçekleşti. Mahallelere göre dağılıma bakıldığında en fazla müracaat 1.160 adetle Gödene Mahallesinden, 1.115 adet müracaatla Alakova Mahallesiden ve 1.087 adet başvuru ile Uzunharmanlar Mahallesinden yapıldı. En az başvuru ise 5 adetle Çomaklar Mahallesi ile 7’şer başvuru ile Kumralı Mahallesi ve

Evliya Tekke Mahallelerinden geldi. Ayrıca Bizim Meram Masası tarafından koordine edilen Vefa Destek Grubu yaklaşık 44.870 çağrıyı da cevaplayarak taleplerin yerine getirilmesini sağlayarak pandemi sürecinde önemli bir görevi de ifa etti. Birim, 2020 yılında toplamda ise 31.264 adet Bridge kaydı, 37.838 adet EBYS kaydı ve yaklaşık 44.870 adet Meram Sosyal Vefa Talebi olmak üzere 113.972 hizmet kaydı gerçekleştirerek önemli bir başarıya da imza attı.

BAŞKAN KAVUŞ; “HEMŞEHRİLERİM SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE BİR TELEFON KADAR YAKIN”

Bizim Meram Masasının sosyal yardım taleplerinden altyapı kazı izinlerine, imar çapı başvurularından evlilik müracaatlarına kadar çok geniş bir yelpazede istek, talep ve şikayetleri aldığını hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, birimin vatandaşların sorunlarına hızlı çözümler üreterek yakaladığı başarıdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bizim Meram Masasının aynı zamanda vatandaşla aralarında güçlü bir köprü olduğuna da vurgu yapan Başkan Mustafa Kavuş, “Birimin sorunlara ürettiği hızlı çözümleri ve sorulara verilen hızlı yanıtları hemşehrilerimin güveninin eseri. Başvuru sayısı bile başlı başına duyulan bu güveni ortaya koyuyor. Rakamlar bize, tüm belediye olarak hemşehrilerimin güvenini kazanmış olmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşatıyor. Vatandaşlarımız belediye hizmetlerine bir telefon kadar yakın olmanın rahatlığını yaşarken, biz de hizmetlerimizi hızlı bir şekilde yerine getirmiş ve sorunlara mümkün olabilecek en acil bir şekilde müdahale etmenin huzurunu yaşıyoruz. Yani 2019 yerel seçimlerinin hemen akabinde kurduğumuz Bizim Meram Masası sayesinde herkes kazançlı çıkıyor” şeklinde konuştu.

Vatan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23