Başkan Kavuş, Mahalle Muhtarlarıyla 2021 Ve Sonrasının Planlamasını Yapmaya Devam Ediyor

BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM’I MASA BAŞINDAN DEĞİL, YERİNDEN YÖNETİYORUZ”

Başkan Kavuş, Mahalle Muhtarlarıyla 2021 Ve Sonrasının Planlamasını Yapmaya Devam Ediyor


Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, mahalle ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede Meram’ın 7 mahallesinde daha incelemelerde bulunan Başkan Mustafa Kavuş, mahalle muhtarlarıyla da 2021 ve sonrası için yapılacak çalışmaların planlamasını da gerçekleştirdi. Başkan Kavuş, yaptığı bu mahalle ziyaretlerinin Meram’ı masa başından değil yerinden yönettiklerinin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Mustafa Kavuş bu çerçevede gerçekleştirdiği ziyaretlerin üçüncü etabında, Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Meram Belediye Meclis üyeleri ve Meram Belediyesi Başkan Yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte Karadiğin, Karadiğinderesi, Çayırbağ, Hatıp, Karahüyük, Kozağaç ve Harmancık Mahallelerini ziyaret etti. Mahallelerde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kavuş ve beraberindekiler vatandaşlarla hasbihal etti, mahalle muhtarlarıyla da 2021 ve sonrasında yapılacak çalışmaları ve projeleri istişare ettiler.

BAŞKAN KAVUŞ; “VATANDAŞLARIMIZ VE MUHTARLARIMIZLA 2021 VE SONRASININ PLANLAMASINI YAPTIK”

Planladıkları ve hedefledikleri şekilde mahalle ziyaretlerini aralıksız sürdürdüklerini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, en uzak mahalleden başlayıp merkeze doğru devam eden ziyaretleri bir takvim dahilinde sürdürmeye gayret gösterdiklerini ifade etti. Bu yıl pandemiye rağmen gerçekleştirdikleri merkeze uzak 28 mahalle ziyaretini 15 gün önce tamamladıklarını hatırlatan Başkan Kavuş, Karadiğin Mahallesinden başlayıp Harmancık Mahallesinde son bulan ziyaretlerinde de vatandaşlar ve muhtarlarla istişare etme fırsatı yakaladıklarını ve önümüzdeki sürecin planlamasını gerçekleştirdiklerini söyledi. Ziyaretlerde aynı zamanda devam eden çalışmaları yerinde görme ve inceleme fırsatı bulduklarını da belirten Başkan Kavuş, “Mahallelerimizin muhtarlarıyla gerçekleştirdiğimiz istişarelerde, 2021 başta olmak üzere bundan sonraki süreçte bu mahallelerimize kazandıracağımız projeleri ve yapılacak çalışmaları masaya yatırdık. Oldukça verimli geçen istişarelerin kazanımlarını vatandaşlarımız kısa zaman içinde görecekler” dedi.

BAŞKAN KAVUŞ; “BU ZİYARETLERİMİZ, İLÇEYİ MASA BAŞINDAN YÖNETMEDİĞİMİZİN EN GÜZEL GÖSTERGESİDİR”
Mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşamanın yanında onların sorunlarını, istek ve taleplerini öğrenme fırsatı yakaladıklarını ifade eden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Böylelikle hemşehrilerimle iç içe bir gün geçirmiş ve esasında ilçemiz için birlikte karar almanın hatta ilçemizi birlikte yönetmenin keyfini yaşamış oluyoruz. Çalışmaların planlamasını hep beraber yapıyor ve bu çalışmalarla ilgili ihalelerin hazırlığını yerinde gerçekleştirmiş oluyoruz. Geleceğin güzel Meram’ını yerelde yaptığımız ölçümlerle ve tespitlerle gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretlerin temel amacı belediyemizi ve ilçemizi masa başından yönetmek istemeyişimizdir. Olması gerektiği gibi yerinden yönetiyoruz. Böylelikle hem doğru hem de bereketli sonuçlar alıyoruz. 31 Mart seçimleri öncesi bir söz vermiştik; ‘tüm mahallelerimizi her yıl en az bir kere başarabilirsek iki ya da daha fazla ziyaret edeceğiz, her zaman bir ve beraber olacağız, istişareyi asla terketmeyeceğiz’ diye. Pardemiye rağmen bu yıl mahallelerimizin yarısına bu ziyaretleri gerçekleştirdik. Kalan süre zarfında da diğer mahallelerimizin ziyaretlerini tamamlamaya gayret göstereceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23