banner46

UYGURLAR VE ZALİM ÇİN

Hani haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandı.

Dilimize ne oldu ey İslam Ümmeti ve Türk dünyası?

NATO’nun Londra’daki son zirvesinde Çin hakkında “dünyayı tehdit eden bir ülke” tezi kabul edildi.

ABD senatosu Uygurlara yaptığı baskılardan dolayı Çine yaptırım kararı aldı.

“Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Temsilciler Meclisi, Uygurlara yönelik baskılar nedeniyle Başkan Donald Trump hükümetinin Çin'e karşı daha sert bir siyaset izlemesini öngören tasarıyı büyük bir çoğunlukla onayladı. Çin Halk Cumhuriyeti yönetiminde yer alan, ülkenin kuzeybatısındaki Sincan eyaletinde yaşayan Müslüman Uygur azınlığa karşı baskıcı uygulamalardan sorumlu olan üst düzey isimlere karşı yaptırımları da içeren tasarı sadece bir oya karşı 407 oyla kabul edildi.” (Basından)

Biz neredeyiz?

Tamamı Müslüman olan ve imanlarını asla her şeye rağmen terk etmeyen bu din kardeşlerimize karşı Müslüman ve Ümmet olarak neredeyiz?

Tamamı Türk olan ve aynen bizim gibi konuşan bu halen, Komünist sömürgecilerin ayakları altında inleyen soydaşlarımıza karşı Türkler olarak neredeyiz?

Türkiye adına yardımcının yardımcısının yardımcısı da bir şeyler söyledi şükür:

“Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilci Yardımcısı Serhad Varlı BM Genel Kurulunun insan hakları konularını ele alan 3'üncü Komitesi'nde: Sincan'daki Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerini Çinli yetkililerle her seviyede görüştüklerini belirtti. Varlı, Türkiye'nin, Uygur Türklerinin Çin'de eşit haklara sahip vatandaşlar olarak barış ve refah içinde yaşamaları, temel insan haklarına saygı gösterilmesi ve dini özgürlükler ve kültürel kimliklerinin korumasının garanti altına alınmasına dair beklentilerini Çin makamlarına ilettiğini söyledi.” (Basından)

Ekonomik ve demografik ve bakımdan bütün dünyayı işgal etmeye başlayan, Uygur soydaşlarımıza karşı bütün baskı ve zulüm yollarını deneyen Çin Komünizmine karşı önce Türk dünyasından bir ses çıkması gerekmez mi?

Türk Dünyasının Uygur Türklerini özgürlüğe kavuşturmak için hep beraber yeni bir Ergenekon destanına ihtiyacımız gün geçtikçe artmaktadır.

Ticari mallarının yarıdan fazlası Çin malı olan ve İslam ümmetini oluşturan devletlerin hiç mi baskı gücü yoktur?

YORUM EKLE

banner37

banner23