Meram Gelişim Akademisi TEKNOFEST 2021’de büyük başarıya imza attı

Meram Gelişim Akademisi kapsamındaki MEGA Bilim Kurdu Projesi takımı TEKNOFEST 2021 büyük bir başarıya imza atarak birinci oldu.

Meram Gelişim Akademisi TEKNOFEST 2021’de büyük başarıya imza attı

Türkiye'nin en önemli bilim ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2021 Meram Belediyesi Bilim Kurdu rüzgarı esti.

MEGA Bilim Kurdu Projesini kapsayan okullardan öğrencilerin katılımı ile oluşan Bilim Kurdu Takımı, bu yıl dördüncüsü gerçekleşen festivalde ‘Eğitim Teknolojileri' branşında, ortaokul seviyesinde birinci olarak büyük bir başarıya imza attı.

Daha önce elemeleri geçerek finale yükselen Bilim Kurdu Takımı, 9 bin 575 takımı geride bırakarak kazandığı birincilikle Konya'nın ve Meram'ın gurur kaynağı oldu.

21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşen festivale Cumhurbaşkanı Erdoğan katılarak geleceğin bilim adamlarına destek vermişti.

MEGA Bilim Kurdu Takımı ödülünü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar'ın elinden aldı.

İnsanlığa fayda sağlayacak bilim adamları yetişiyor

MEGA ile Meram Belediyesinin eğitime verdiği değerin bir defa daha sergilendiğini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “TEKNOFEST 2021'de öğrencilerimiz yine göğsümüzü kabarttı.

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen organizasyonda Bilim Kurdu proje takımımız Eğitim Teknolojileri alanında ikinciliğe imza atmıştı. Bu yıl İstanbul'da gerçekleşen yarışmalarda STEM Bilim isimli takımımız birinciliği elde etti. Gençlerimizi tebrik ediyor, emeği geçen hocalarımızı kutluyorum.”

İnsanlığa fayda sağlayacak projelerde MEGA Bilim Kurdu takımların imzasının olmasına dikkat çeken Başkan Mustafa Kavuş, “Çocuklarımızın gelişiminde rol sahibi olmak, iyi bir eğitim almalarına aracı olmak bizim için önemli bir değer.

Meram'ın bilim kurtlarının, gelecekte insanlığa fayda sağlayacak bilim adamları olacaklarına inanıyoruz. TEKNOFEST 2021'de bunu bir kez daha kanıtladılar.

MEGA ile çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim, sanat, yaşam, doğa, sağlık ve spor eğitimleriyle donatacak geleceğe hazırlıyoruz.”

İHA

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 17:59

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23