KARATAY BELEDİYESPOR, CİMNASTİK’TEKİ İDDİASINI DA GÖSTERDİ

Karatay Belediyespor Cimnastik Takımı sporcuları, 28 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında Mersin’de gerçekleştirilen “Artistik, Ritmik, Trampolin ve Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası”nda önemli başarılar elde etti. 15-16 Yaş Cimnastik Trampolin Kategorisi’nde Emirhan Danış Türkiye ikincisi olurken; 10-12 yaş kategorisinde ise Abdullah Mehmet Tükel ve Furkan Erkıç, finalde mücadele etme başarısı gösterdi.

KARATAY BELEDİYESPOR, CİMNASTİK’TEKİ İDDİASINI DA GÖSTERDİ
banner56

Karatay Belediyespor Cimnastik Takımı sporcuları, 28 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında Mersin’de gerçekleştirilen “Artistik, Ritmik, Trampolin ve Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası”nda önemli başarılar elde etti. 15-16 Yaş Cimnastik Trampolin Kategorisi’nde Emirhan Danış Türkiye ikincisi olurken; 10-12 yaş kategorisinde ise Abdullah Mehmet Tükel ve Furkan Erkıç, finalde mücadele etme başarısı gösterdi. Bu yıl 28 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında Mersin’de gerçekleştirilen “Artistik, Ritmik, Trampolin ve Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası” sona erdi. Karatay Belediyespor Cimnastik Takımı, 25 ilden toplamda 482 sporcunun katıldığı şampiyonada önemli başarılar elde etti.

KARATAY BELEDİYE SPOR CİMNASTİK TAKIMINDAN ÖNEMLİ BAŞARI

Şampiyonada mindere çıkan kulüp sporcusu Emirhan Danış, 15-16 yaş Trampolin Cimnastik Kategorisinde Türkiye 2’ncisi olarak gümüş madalya aldı. 10-12 yaş Cimnastik Trampolin Kategorisinde ise Abdullah Mehmet Tükel ve Furkan Erkıç, rakiplerini bir bir geçerek finalde yarışma hakkı kazandı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da “Artistik, Ritmik, Trampolin ve Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası”nda önemli bir başarı sağlayan cimnastikçileri ve antrenörlerini tebrik etti. Başkan Hasan Kılca, “Karatay Belediyespor Kulübümüze bağlı takımlarımızın elde ettikleri başarılarla hepimiz gurur duyuyoruz. Hem bizlerin hem hocalarımızın hem de kıymetli yavrularımızın gayretlerinin sonuçlarını gördükçe gerçekten çok mutlu oluyoruz. Sporcularımız bu başarılarıyla sadece bizler veya kendileri için değil kendilerinden sonra gelen sporcu kardeşlerine de örnek oluyorlar. Ben bu vesileyle her geçen gün hedef büyüten ve gelecek nesiller için birer rol model olan tüm sporcu kardeşlerime ilçemiz adına teşekkür ediyor, sporcularımızı, onların bu başarılarında emeği olan teknik ve idari ekibimiz ile böylesine başarılı sporcular yetiştiren ailelerini de tebrik ediyorum. İnanıyorum ki elde edilen bu başarılar artarak devam edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 23:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23