Aziz Yıldırım'dan TFF'ye Tehdit

Aziz Yıldırım'dan TFF'ye Türkiye Kupası tehdidi

Aziz Yıldırım'dan TFF'ye Tehdit

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu'nda Türkiye Kupası sistemini eleştirdi. Maddi olarak zarar ettiklerini söyleyen Yıldırım, ''TFF sistemi değiştirmezse biz artık kupaya katılmayacağız'' dedi.

 

"TFF YÜZÜNDEN ZARAR EDİYORUZ"  

Aziz Yıldırım Türkiye Kupası'ndan futbol takımlarından zarar ettiklerini belirterek; "Hoca ile kupa için konuştuk. Gençleri ve diğer oynamayanları oynattık. Yayıncı kuruluş üzülür, ağlar falan yok. TFF yüzünden zarar ediyoruz. Bu Türkiye Kupası yüzünden zarar ediyoruz. Ya TFF bu sorunu çözer, ya da kupaya katılmayız. Ceza da alsak katılmayız" dedi.  

"MAYIS'TA BIRAKMAYACAĞIM"  

Daha önce yaptığı açıklamada Mayıs ayında başkanlığı bırakacağını açıklayan Aziz Yıldırım yaptığı konuşmada; "Mayıs ayında bırakmıyorum, buradayım. Bütün bütçeleri mayıs ayındaki kongrede genel kurulun önüne koyacağız, onayına sunacağız. Mayıs ayında karar alacağız. 18 senedir söylüyoruz, amatör şubeler yük ve bu yükü taşımak çok zor. Kız basket, voleybol kız, erkek, masa tenisi, kürek, yüzme, atletizim açık veriyor. Yani futbol hariç 9 branşın hepsi açık veriyor. Bugüne kadar bunu taşıdık. Şampiyonlar çıkardı. Ama artık Fenerbahçe Spor Kulübü'nün karar verme zamanı gelmiştir. Biz Mayıs ayında yapılacak kongrede tüm detayları sunacağız ve onların kararına göre hareket edeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 06:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23