MHP'de kongre tarihi belli oldu!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam kampında düzenlediği basın toplantısında konuştu.

MHP'de kongre tarihi belli oldu!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli olağan üstü kongreyle ilgili bir soruya "Kim ne kladar imza toplartsa toplasın MHP'nin kongre süreci 18 Mart 2018 tarihinde olacaktır" yanıtını verdi.
İşte Bahçeli'nin olağanüstü kongre açıklamaları:
 
"Bugüne kadar genel merkezimize olağanüstü kongre talebinde bulunan yasaya ve tüzüğe uygun tarzda imzaları toplanıp gönderilmemiştir. Önümüzdeki günlerde bu uygulanırsa MHP, Siyasi Partiler Yasası ve tüzük çerçevesinde gereğini yapacaktır. Bu ille de imzalar geçerli kabul edilip olağanüstü kongre yapacağız anlamı taşımaz. Başkalarının imza toplama hakkı kadar parti yönetimi de partiyi kargaşaya, birtakım kırgınlıklara sebebiyet vermeyecek bir anlayış içinde hareket etme görevi vardır.
 
MHP'nin kongre süreci 18 Mart 2018 tarihinde olacaktır. Ondan öncesi bizi ilgilendiren bir konu değildir. İmzayı kim ne kadar toplarsa toplasın müracaatı halinde kabulü mümkün olmayacak ve yasal haklarını kullanma yolu da açık olacaktır. Bizimle değil, mahkemelerle haklarını savunmalarını tavsiye ederiz"
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2020, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23