MHP'DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ

Bahçeli'ye muhalefetten cevap var!

MHP'DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ

MHP Genel Merkezi ile muhalefet arasındaki ipler giderek geriliyor. Devlet Bahçeli, imzaları "yok sayacağına" ilişkin mesajına muhalefetten cevap geçikmedi. Sinan Oğan, Meral Akşener ve Koray Aydın, Bahçeli'nin açıklamalarına tepki gösterdi, keyfi davranmakla suçladı. Muhalefetin çağrılarına Kızılcıhamam'dan cevap vereceğini söyleyen Bahçeli'nin "bombası" belli oldu. Üstü kapalı da olsa muhalefetin topladığı imzaları "yok soyacağını", kongre kararı almayacağını söyleyen Bahçeli, muhaliflere de mahkeme yolunu gösterdi  

MUHALEFETTEN CEVAP GEÇİKMEDİ Öte yandan Bahçeli'nin bu açıklamaları sonrası muhalefetin üç ismi de peş peşe açıklama yaptı. İmzaların toplanması halinde kurultayın hukuken zorunlu bir süreç olduğunu ifade eden Sinan Oğan, Bahçeli'nin Kızılcıhamam'daki açıklamalarının liderlik sorumluluğuyla bağdaşmadığını ileri sürdü.  Hukuki yollara başvurulması halinde bunun tek sorumlusunun Devlet Bahçeli olacağını söyleye Oğan. "Delegelerimiz imzalarını sunduktan sonra sayın genel merkez yönetimimizin ülkücü iradeye saygının da bir gereği olarak görevini yerine getirmemesi halinde delegasyonumuzu temsilen başvuracağımız hukuki yolların yegane müsebbibi Sayın Genel Başkanımız ve Genel Merkez Yönetimi olacaktır. Hiçbir kişi ya da kurum ülkücü iradeyi hiçe sayamaz" diye konuştu.  

TWITTER'DAN CEVAP Meral Akşener ise twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bahçeli'yi keyfilikle suçladı, "Ülkücüler, hukuk ve demokrasinin keyfilikten, sevginin benlikten güçlü olduğunu, önce kendi evlerinde sonra da tüm Türkiye'de ispatlayacaktır" diye konuştu.

 

"BAHÇELİ BİLİNEN SÖZLERİ TEKRAR ETTİ" MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, olağanüstü kurultay talebinin yasaya ve tüzüğe dayanan, haklı, meşru ve yerinde bir demokratik olduğunu belirterek, "Ülkücü iradenin gereğini yerine getirmek üzere büyük kurultay delegesi arkadaşlarımızdan aldığımız imzaları İşte MHP'nin kongre tarihi! Bahçeli açıkladı belirlediğimiz takvime göre önümüzdeki hafta sonunda tek klasörde birleştirip, usulüne uygun olarak Genel Merkeze sunacağız" dedi.  

"BİLİNEN SÖZLERİ TEKRAR ETTİ" Aydın, Bahçeli'nin Kızılcahamam kampı sonrası konuşmasında, muhaliflere kapıyı kapatması ve haklarını mahkemede aramalarına yönelik sözlerine ilişkin, "Genel Başkanımız olağanüstü kurultay konusunda bilinen görüşlerini tekrar etmiştir" ifadelerini kullandı.  

"İMZALARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ" Geri adım atmayacaklarını vurgulayan Aydın, şunları kaydetti: Olağanüstü Kurultay talebi yasaya ve tüzüğe dayanan, haklı, meşru ve yerinde bir demokratik taleptir. Bu talep, MHP'ye oy veren milyonların sesidir. Bu talep Ülkücü iradenin bir gereğidir. Genel Başkanımızın da sık sık vurgu yaptığı Ülkücü irade, tüzükteki yeter sayının çok üzerinde bir sayıyla bir talepte bulunuyorsa bunun gereği hukuk ve demokrasi çerçevesinde mutlaka yerine getirilmelidir."

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23