Mahsun Kırmızıgül'e cevap

Başbakan Ahmet Davutoğlu, PKK'ya tek laf etmeden Davutoğlu'nu zalimlikle suçlayan Kırmızıgül'e cevap verdi.

Mahsun Kırmızıgül'e cevap

Mahsun Kırmızıgül geçtiğimiz günlerde twitter hesabından operasyonları ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu hedef alan açıklamalarda bulunmuş, PKK'ya ise laf etmemişti. Kırmızıgül "Şu an yaralı olan çocukların günahı ne? Yazık değil mi? Günah değil mi? Merhamet ve vicdanlarınıza ne oldu? Yaralı olan çocukları ve yaşlı insanları ölüme terketmek hangi dinde yazar? Bu kadar zalim, bu kadar merhametsiz nasıl oldunuz ey Başbakan" demişti.

 

MERHAMETİMİZE HERKES ŞAHİT  

Başbakan Davutoğlu, Suudi Arabistan ziyareti sırasında Mahsun Kırmızıgül'ün Twitter'da kendisi için yazdıklarına yanıt verdi. Ahmet Davutoğlu, "Beni de hedef alan bazı ithamlarda bulunmuş. Bizim merhametimize dünya âlem şahittir. Zulmümüze kimse şahit değil ama merhametimize herkes şahit. Filistinli çocuklar da şahit, Arakanlı yetimler de şahit. Açlıktan ölen somalili bebekler de şahit. Yasin Börü'nün annesi, babası da şahit. Doğu'da Güneydoğu'daki, teröre karşı mücadele eden gençler de şahit. Diyarbakırlı da şahit" dedi.  

"ZALİMLERE NE KADAR DİK DURDUĞUMUZU HERKES BİLİR"  

"Kimseye zalimlik yapmadık. Ama zalimlere ne kadar dik durduğumuzu herkes bilir" diyen Davutoğlu, "PKK'nın zulmünü görmeden devlete ve şahsen bana dönük zalim diyen, bizim hayat geçmişimize de Kandil'dekilerin hayat geçmişine de bir baksın. Sonra kime zalim, kime merhametli diyeceklerini görsünler. Türk halkı bizi de onları da görür" ifadelerini kullandı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 20:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23