Konya Mhp İl Başkanın'dan 10 Kasım mesajıHedef; Büyük Türkiye

Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82’nci yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Atatürk’ün fikri ışığının yolunda ‘Büyük Türkiye’ hedefine emin adımlarla ilerlemekteyiz” dedi

Konya Mhp İl Başkanın'dan 10 Kasım  mesajıHedef; Büyük Türkiye


10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, “Türk istiklal mücadelesinin lideri Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 82’nci yıl dönümünde rahmetle ve minnetle anıyoruz” dedi.

Karaarslan mesajında şunları söyledi; “Bir arada bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispat ederek, mazlum milletlerin istiklal mücadelesine örnek olan Atatürk’ü yüzyılın dehası yapan özelliklerin başında kuvvetli öngörüsü ve milletine olan inancı gelmektedir” diyen Karaarslan, şunları kaydetti: “Atatürk’ün işaret ettiği muhasır medeniyetler seviyesine ulaşma mücadelemiz bize gösterdiği fikri ışığın yolunda devam ederken, Büyük Türkiye hedefine emin adımlarla ilerlemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda tüm dünya mazlumlarının haklarını koruyan ve onlara umut olan bağımsız güçlü Türkiye mücadelemiz Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız inanç ve karalılıkla devam etmektedir. Yeni dünya düzeninde, yüz yıl önce Atatürk ve silah arkadaşlarının başlattığı varoluş ve yükseliş mücadelesi, bugün bölgesinde güçlü, kararlı ve hedefleri olan Büyük Türkiye olma yolunda devam etmektedir. Türk Milleti; tarihin her evresinde kendisini bölmeye, yok etmeye kast edenler karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli tezgaha rağmen kenetlenmeyi ve birlik içerisinde her türlü tehdidi kararlılıkla bertaraf etmeyi başarmış bir millettir. Bu yolda bize kılavuz olan ömrünü yüce Türk Milleti’ne adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23