İYİ Parti Konya İl Teşkilatı Olarak TÜİK'in ısmarlama enflasyon rakamlarına karşı milletimizin gerçek enflasyonunu açıkladık.

“3 Ocak tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2021 yılı enflasyon rakamları açıklandı. 2021 yılı enflasyon rakamları yüzde 36 olarak açıklandı ve kamu görevlilerinin ve emeklilerin maaşlarına da bu düzey baz alınarak bir takım zam farkları bulundu. Elbette ki TÜİK, özellikle son dönemde güvenilirliğini kaybeden bir kuruluş olarak hafızalarımızda yer almıştır.

İYİ Parti Konya İl Teşkilatı Olarak TÜİK'in ısmarlama enflasyon rakamlarına karşı milletimizin gerçek enflasyonunu açıkladık.

Özellikle enflasyon rakamlarının açıklanırken kullanılan temel yöntemler sağlıklı yöntemler olmaktan uzaklaşmıştır. Bu çerçevede bizler İYİ Parti Konya İl Teşkilatı olarak vatandaşlarımızın temel girdi maliyetleri olarak nitelendirdiğimiz, her bir vatandaşımızın evinde kullanmak zorunda olduğu ürünleri baz alarak belirlemiş olduğumuz bir enflasyon ortaya çıkardık. 4 kişilik bir aile ayçiçek yağını, tereyağını, yumurtasını, sütünü, ununu, bulgurunu, şekerini, bir kilo kıymasını, birkaç kilo peynirini, 2 kilo tavuğunu, makarnasını, sebzesini, meyvesini, zeytinini, salçasını, çayını, ekmeğini ve bakliyat ürünlerini asgari üzerinden tuttuğumuz zaman geçtiğimiz yıl bin 116 lira harcarken, bu yılın başında 2 bin 162 lira ödüyor. Bin 116 lira nere, 2 bin 162 lira nere? Vatandaşın gerçek enflasyonu yüzde 80’in altında değildir”

Vatan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER