Fahrettin Yokuş, Sağlık çalışanlarının haklı talepleri karşılanmalıdır

Fahrettin Yokuş’tan sağlık çalışanlarının eylemine destek: Sağlık çalışanlarının haklı talepleri karşılanmalıdır Taleplerinin kabul edilmesi için eylemlerini sıklaştıran hekimler 14 Mart Tıp Bayramı ve sonrasındaki 2 gün boyunca iş bırakacak. Sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını söyleyen İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, “Siyasi iktidarı bir an önce sağlık çalışanlarının haklı taleplerini karşılamaya davet ediyorum. Acilen sağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarında iyileştirme yapılması için yasal düzenlemeyi TBMM’ye getirmesine talep ediyoruz” dedi.

Fahrettin Yokuş, Sağlık çalışanlarının haklı talepleri karşılanmalıdır

Tüm yurtta aile hekimleri ve kamu da görevli hekimler ile sağlık çalışanları üç günlük iş bırakma eylemi yapacak. Geçtiğimiz ay 2 günlük iş bırakma eylemi yapan hekimler bu defa 3 gün boyunca sağlık ocaklarını açmayacak poliklinik yapmayacak.
“BU DURUM SİYASİ İKTİDARIN AYIBIDIR”
Sağlık çalışanlarının gerçekleştireceği eyleme destek veren İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, “Dünyayı etkisi altına alan Covid -19 adı verilen bulaşıcı salgın ile iki yıl boyunca büyük bir özveri ile mücadele eden sağlık çalışanlarımız siyasi iktidar tarafında yüz üstü bırakılmıştır. Pandemi sürecinde sadece halkımızın değil bütün dünyanın takdirini kazanan sağlık çalışanları 14-15-16 Mart tarihleri arasında seslerini duyurabilmek için iş yerlerinde eylem kararı almışlardır. Bu durum Sağlık çalışanlarını hakir görerek aşağılayan siyasi iktidarın ayıbıdır” dedi.

 
“VATANDAŞLARIMIZ HOŞGÖRÜLÜ OLMALI”
Sağlık çalışanlarının eylemi için vatandaşlardan hoşgörülü davranmaları çağrısında bulunan Yokuş, “Sağlık çalışanları eylem kararı aldıkları günlerde “Acil vakalar“ dışında vatandaşlarımızın hastanelere başvurmamalarını ve mağduriyet yaşamamalarını halkımızdan talep etmektedir. Vatandaşlarımız bu hususta hoş görülü olmalıdır” şeklinde konuştu.

 
“İKTİDAR SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ALDATMIŞTIR”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından doktorlara verilen sözlerin tutulmadığı kaydeden Fahrettin Yokuş, “Bilindiği gibi 1 Aralık 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sağlık Bakanı Koca basın mensuplarına “Doktorlar ile ilgili bir düzenlemenin yapılacağı aylık ücretlerinde 2 bin 500 ile 5 bin TL arasında artış yapılacağı ifade edilmiş Aralık ayı ortasında bu düzenleme TBMM ye görüşülürken tüm sağlık çalışanları kapsayacağı ifade edilmiş ancak verilen söz tutulmamış düzenlemede yapılamamıştır. İktidar sağlık çalışanlarını aldatmıştır” ifadelerini kullandı.
“ERDOĞAN’IN ‘GİDERLERSE GİTSİNLER’  SÖZÜ BARDAĞI TAŞIRMIŞTIR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hekimlere yönelik sözlerin de bardağı taşıran son damla olduğunu söyleyen İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, şöyle konuştu:
“AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta muhtarla yaptığı toplantıda doktorları hedef alan talihsiz konuşması başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarını ve halkımızı derinden üzmüştür.  Yıllardır vatandaşlarımıza büyük bir öz veri ile sağlık hizmeti sunan doktorlar ile sağlık çalışanları bu hak etmedikleri tepkiye karşılık olarak ‘Biz buradayız hiç bir yere gitmiyoruz’ diyerek eylem kararı almışlardır.”

 
“YASAL DÜZENLEME TBMM’YE GETİRİLMELİ”
İktidara sağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarında iyileştirme yapılması çağrısında bulunan Yokuş, “Sağlık çalışanları sadece hakları olan ücretlerinin verilmesini değil hastanelerdeki çalışma şartlarının düzeltilmesini, saldırıların önlenmesini ve itibarlarının iadesini talep etmektedirler. Sağlık çalışanlarının bu haklı taleplerinin yanındayız. Siyasi iktidarı bir an önce sağlık çalışanlarının haklı taleplerini karşılamaya davet ediyorum. Acilen sağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarında iyileştirme yapılması için yasal düzenlemeyi TBMM’ye getirmesine talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23