Erdoğan'dan Çarpıcı Açıklama

Erdoğan Suudi Arabistan'dan dönüş yolunda konuştu

Erdoğan'dan Çarpıcı Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan dönüşü uçakta aralarında Ensonhaber Medya Grup Başkanı Serkan Kalemciler'in de bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.  

PARTİ KAPATILMAZ, DOKUNULMAZLIKLAR KALKAR  

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a HDP'lileri tutumu ve teröre destek olan bu kişilerin partilerinin kapatılıp kapatılmayacağı soruldu. Erdoğan, "Parti kapatma olayı düşünülmemeli, gündeme dahi gelmemeli. Ama suçu irtikap eden milletvekili, belediye başkanı veya başkaları olabilir. Bunlar bunun bedelini ödemek durumundadır. Diyarbakır ve Ankara Başsavcılıklarının başlattığı soruşturmaları da bu çerçevede değerlendirmek lazım. Dokunulmazlıklarının kaldırılması suretiyle başlayacak süreç, inanıyorum ki terörle mücadele açısından ülkemizdeki havayı da olumlu yönde etkileyecektir" dedi.  

"MECLİS İÇ TÜZÜĞÜ DEĞİŞMELİ"  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin konuştuğu sırada bunun kadar önemli olduğunu söylediği Meclis iç tüzüğü konusuna da değindi. Başbakanlık döneminde de değiştiremediğiklerini belirttiği mevcut TBMM iç tüzüğünün parlamento çalışmalarını kilitlediğine dikkat çekti.  

"BÖYLE ŞEY OLMAZ"  

Yasama organını kilitlemek istendiğinde bu iç tüzüğün yeteceğini ifade eden Erdoğan, "bunun da ötesinde, maalesef parlamentoya yakışmayan birçok şeyi biz bu parlamentonun içinde görebiliyoruz. Onun için de süratle eğer bu iç tüzük ele alınır, çıkarılırsa, ben inanıyorum ki yasama organımız çok daha seri çalışacaktır. Yani öyle bir günü sadece yani önergelerle geçir, akşam neredeyse Meclis kapanacak, bir maddeye gir ve uzat v.s. böyle şey olmaz. Bunlar çok gayri ciddi şeyler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23