Demirtaş'a Sur cevabı

Davutoğlu'ndan Demirtaş'a Sur cevabı

Demirtaş'a Sur cevabı

Başbakan Ahmet Davutoğlu Çankaya'da kanaat önderleriyle buluşmasında terör master planı hakkında konuştu. Davutoğlu Diyarbakır'ın Sur ilçesini Toledo'ya benzetmesini hiç alakasız bir yerden yorumlayan Demirtaş'a sert çıktı ve şu sözlerle yüklendi "Toledo'yu örnek vererek mimari açıdan benzettim. Bir baktım birileri Franco'yu örnek veriyor. Bu kadar ucuz bir şey olur mu? Biz Franco'yu da biliriz. Marksist zulmü de biliriz." dedi.  

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:  

Bizim topraklarımız asla tek tipçi bir anlayışı savunmadı. Terör örgütleri bu harmana köstek olmak istedi. Bugün değişik terör örgütleriyle kendi tanımladıkları yaşam tarzını dikte ettirmeye çalışıyorlar.  

"CUMA GÜNÜ MARDİN'DEYİM" Sizler burada çok önemli bir yerde duruyorsunuz. 12 Eylül'de şimdi de terör örgütü sizi bir yere dayatmaya çalışıyor.  

Biz hep sizin gibi STK'larla istişare içinde olacağız. Mardin'de cuma günü Ulu Camii'ye gideceğim. Ondan önce de Artuklu Üniversitesi'nde konferansa katılacağım.  

Terör odaklarının saldırıları karşısında sizlerin yürekli desteğini biliyoruz. Biz ilk günden beri Türkiye'yi zenginlikleriyle sevdik.  

"BİZİM İÇİN HİZMET ŞEREFTİR" Türkiye'de yaşayan 78 milyonun bizim gözümüzde hiçbir farkı yoktur. Vatandaş Ahmet olarak eğer bir gün vatandaşlarımız arasında bir ayrım yaparsam o gün bizim için aldığımız nefes haramdır.  

Bizim için en büyük şeref vatandaşımıza hizmettir. Bizim kültürümüzde ayrımcılık yoktur, kimseyi mezhebinden, kimliğinden dolayı kınamak yoktur.  

"HDP TERÖRE DESTEK VERİYOR" Kim eline bir silah alıp, kim şehirlerimizi harabeye çevirmek isterse hep beraber buna karşı çıkacağız. Bizim mücadelemiz menfur odaklara karşıdır. Bunlar huzurumuza yönelik saldırılardır. Bugün hala malum parti teröre destek veriyor. İstiyorlar ki devlet eski devlet olsun. 12 Eylül ile onun çıkardığı terör örgütü zihniyeti aynıdır.  

DEMİRTAŞ'A CEVAP  

Terör örgütlerinin siyasi odakları terörü canlı tutmak istiyorlar. Dün mimari eserlerin korunması için Toledo'yu örnek göstererek, Sur'u koruyacağımızı söylediğimizde bunu faşizm ve Franco rejimi ile karşılaştırmaya çalışan ucuz yorumlar dile getirdiler. 12 Eylül faşist anlayışından kurtaran bu ülkeyi yine AK Parti'dir. Türkiye'yi PKK'nın Stalinist anlayışına karşı koruyacak olan da AK Parti'dir. Bu faşist anlayışı yaşatan terör örgütünün bundan bahsetmeye hakkı yoktur.  

"YASAKLARI SAVAŞ BARONLARI KORUMAK İSTEDİ" Eski Türkiye'de yaşananları sizler daha iyi biliyorsunuz. O Türkiye yasaklar Türkiye'siydi. Biz yasakları kaldırırken önümüze büyük engeller çıktı. Savaş baronları, dış mihraklar.. Ülkenin huzurunu bozmak için elinden geleni yaptı ama bu kurulan tuzaklar milletin desteğiyle bozuldu.  

 

MAHSUN KIRMIZIGÜL'E YANIT Bu terör örgütünü çökerteceğiz. Cizre'de, Sİlopi'de, Sur'da hendek kazan teröristleri kahraman edenler var. Bu terör örgütü en çok zararı Kürt vatandaşlarımıza veriyor.  

Bir sanatçı bize 'Zalim' dedi. Bunun muhasebesini yaptım. Gitsin Somali'deki çocuklara sorsun bizi. Gitsin Arakan'daki insanlara, Gazze'ye sorsun bizi.  

Sonra Rabbim'e hamd ettim. Bir gün son nefesimizi verdiğimizde milyonlarca insan arkamızdan 'bu insanlar bir zaman Türkiye'de yaşadı' diyecek.  

Birileri halka zulüm yapacağı zaman da karşısına çıkmasını biliriz. Eğer zulüm görmek istiyorsa gidip Diyarbakır Çınar'da hastaneye baksın. Bizler kudret ve merhameti hep bir arada tutacağız. UNESCO'da listeye girsin diye mücadele ettiğim Diyarbakır'a bakıp içim yanıyor. Diyarbakır'ı öyle ihya edeceğiz ki herkes gıpta ile bakacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 05:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23