CHP'lileri kızdıran çelenk

Şehidin cenazesinde CHP'lileri kızdıran çelenk

CHP'lileri kızdıran çelenk

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan'ın cenazesi, memleketi Sivas'ın Divriği ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.  

"KEMAL KILIÇTAROĞLU" YAZILI ÇELENK CHP'LİLERİ KIZDIRDI  

Divriği Cumhuriyet Meydanı'nda kılınan cenaze namazı öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adına gönderilen çelenk tartışma yarattı. Partililer CHP Merkez İlçe Başkanı Adil Keser'e gönderilen çelenk ile ilgili tepki gösterdi. Çelengin bakımsız ve küçük olmasına tepki gösteren partililer çelengin CHP'ye yakışmadığı belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adına gönderilen çelenkte, Kılıçdaroğlu yerine 'Kılıçtaroğlu' yazılması dikkat çekti.

 

ÇİÇEKÇİNİN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ  

Sur'da şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan'ın Divriği İlçesindeki cenaze töreni için gönderilen CHP çelenginin tepki çekmesinin ardından parti yönetimi harekete geçti. Genel Merkezin talimatı ile il merkezinde anlaşmalı olunan çiçekçinin sözleşmesi feshedildi.

 

"GEREKEN YAPILDI"  

CHP Merkez İlçe Başkanı Adil Biçer, hassas bir konuda gereken özenin gösterilmemesi nedeni ile durumu öncelikle il yönetimine ilettiklerini, il yönetiminin de genel merkeze bildirdiğini belirterek, "İldeki anlaşmalı çiçekçi ilçe uzak olduğu için kendi çelenk göndermek yerine, ilçedeki çiçekçiyle anlaşmış. Oradaki tek çiçekçi de elindeki malzeme yetersizliğinden böyle bir çelenk hazırlamış. Gereken yapıldı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23