Bahçeli'den 'kadına şiddet'e sert tepki: Utanç duymalıyız!

Bahçeli'den 'kadına şiddet'e sert tepki: Utanç duymalıyız! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'den 'kadına şiddet'e sert tepki: Utanç duymalıyız!
banner56


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli, "Türk ordusu Katar'a satılmıştır" diyen CHP'li Ali Mahir Başarır'a çok sert tepki gösterdi: 

"Bir CHP milletvekilinin kalkıp Türk ordusuna 'satılmış' demesi, bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir, kepazeliktir, Türkiye husumetinin kök salmasıdır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Bahçeli de aynı çıkışı yaptı, "Artık öyle bir noktaya gelinmiştir ki ismini saydıklarımın çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP, bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür" dedi. 

Bahçeli şunları kaydetmişti:  "Türkiye Cumhuriyeti; pastane liberallerinin, meyhane devrimcilerinin, arada poşu takan, derede mekap giyen, tepeye varınca mermiyi yiyen kanlı bölücülerin, köşeleri kaybolmuş tatlı su kurnazlarının, pos bıyıklarıyla, doymayan kursaklarıyla boğazın iki yanına tutunmuş küreselcilerin eline, emeline, heveslerine, hedeflerine terk edilemez. Artık öyle bir noktaya gelinmiştir ki ismini saydıklarımın çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP, bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür."

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle: 

"Parti üstü düşünmeliyiz, kadına şiddet utanç vericidir.

Kadın hakkı, bir insan hakkıdır. Kadınları hedef alan kaba, kırıcı, kötü muamele hem insan hakları ihlalidir, hem insanlık onurunun inkarıdır.

Son yıllarda artan kadın cinayetleri, yaygınlaşan tecavüz vakalarıyla birlikte istismar haberleri toplum bekasına karşı işlenmiş en büyük suç olarak değerlendirilmeli.

Şiddet seli durmadan, şiddet yangını söndürülmeden, gözünü kan bürümüş psikopatlara set çekilmeden kadınlarla ilgili konuştuğumuz, her konu eksik kalacaktır.

Hiçbir kadın şiddete müstehak değildir. Bugün kadınlarımız hayatın her yerinde her safhasıdır.

Şiddet varsa insanlık sübut etmiş demektir.  Türk kadını diğer ülke ve milletlerden daha önce seçme ve seçilme hakkı verilmiştir.  Demokrasinin mühim bir deşiği açılmıştır.

CHP Türkiye’ye cephe almış bir siyaset ayıbıdır; bizim CHP ile sorunumuz Türkiye ile sorunu olduğu içindir CHP ile sorunumuz sorunlu politikalarıyla ilgili.  CHP’nin kumaşını kesen kesmiş, tarlasını süren sürmüştür; CHP’ye oy veren kardeşlerimiz haya kırıklığı içindedir.

Bir CHP milletvekilinin kalkıp Türk ordusuna satılmış demesi bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir, kepazeliktir, Türkiye husumetinin kök salmasıdır. Kahraman Türk ordumuzun satılmış görünen yeri neresidir."

CHP'Lİ BAŞARIR'IN 'ORDU' ÇIKIŞI SİYASETİ GERDİ

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Sakarya'daki tank palet fabrikasını hatırlatarak "Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar'a satılmış" çıkışında bulunmuştu.

Habertürk TV'de konuşan Başarır'ın "Öyle bir noktadayız ki; Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar'a satılmış. Ben değer biçemiyorum; 20 milyar dolar olduğu söyleniyor, 50 milyon dolara satılmış…" sözleri tartışma yaratmıştı.

BAŞARIR: SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

Tepkilerin ardından Twitter'dan paylaşım yapan Başarır, sözlerinin başka yerlere çekildiğini belirterek "Habertürk’teki konuşmamın çok başka yerlere çekildiğini hayretle izliyorum. Benim eleştirim Tank Palet Fabrikamızın Katar’a satışına yöneliktir.

Arkasındayım. Ordumuzla uzaktan yakından alakası yoktur! Ordumuzun savaş fabrikasını bir başka ülkeye satmak hainliktir. İhanettir" paylaşımda bulunmuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP'li Başarır hakkında resen soruşturma başlatmıştı.

RTÜK de Başarır'ın konuk olduğu ve Türk ordusuna yönelik ifadelerin yer aldığı televizyon yayını hakkında inceleme başlattığını duyurmuştu.

Vatan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23