Abdullah Gül'den flaş açıklama

Sultanahmet saldırısı ile ilgili Abdullah Gül'den flaş açıklama

Abdullah Gül'den flaş açıklama

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sultanahmet meydanında 10 kişinin hayatını kaybettiği, 15 kişinin yaralandığı patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu.  

Gül, patlamayla ilgili olarak, "Türkiye olarak hepimiz sağlam durmalıyız, hükümete ve devlete bu konuda her türlü desteği vermeliyiz" dedi.  

"DÜNYANIN HER TARAFINDA BU ACILAR TADILIYOR"

 

Kayseri’ye çeşitli ziyaretlerde bulunmak için gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, havaalanından çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 11. Cumhurbaşkanı Gül, Sultanahmet Meydanı’ndaki patlamayla ilgili olarak, "Öğrendim ve çok da üzüldüm. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve milletimize başsağlığı dilerim. Terörü şiddetle lanetliyorum. Eminim ki bu işleri yapanları, faillerini devletimiz en yakın zamanda ortaya çıkartacaktır. Böyle günlerde herkesin tavizsiz sağlam bir duruş ortaya koyması, bütün devletin güvenlik birimleriyle çok yakın bir destek vermesi gerekir. Herhangi bir zafiyet göstermemek gerekir. Maalesef dünyanın her tarafında bu acılar tadılıyor. Türkiye olarak hepimiz sağlam durmalıyız. Hükümete, devlete bu konuda her türlü desteği verip vatandaşlarımız onların söylediği istikamette hareket etmeliler. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve tüm Türkiye’ye baş sağlığı diliyorum. İnşallah bu sayılar artmaz, yaralılara acil şifalar diliyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2020, 07:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23