Yerli Kovid-19 aşısı Turkovac Konya'da ilk gönüllüye uygulandı

Turkovac aşısı Konya'da ilk gönüllüsüyle Şehir Hastanesinde buluştu. Yerli Kovid-19 aşısı için Faz-3 çalışmalarına Konya Şehir Hastanesinde ilk etapta 100 gönüllü ile devam edileceği açıklandı.

Yerli Kovid-19 aşısı Turkovac Konya'da ilk gönüllüye uygulandı

Konya'da uygulanmaya başlayan Faz-3 Turkovac aşısı hakkında değerlendirmelerde bulunan Konya Şehir Hastanesi Turkovac Faz-3 Rapel Çalışma Sorumlusu Dr. Arzu Tarakçı, “Turkovac Faz-3 çalışmaları Konya'da Şehir Hastanemizde başlamıştır. Turkovac aşısı yaptırmak isteyen vatandaşlarımız E-Nabız ve 184 üzerinden başvurularını yapabilirler.”

Başvuru yapacak olan vatandaşlarda bazı kriterlerin arandığını, “Turkovac aşısı yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın 18-60 yaş aralığında ve Kovid-19 geçirmemiş olması gerekiyor.

Bunun yanı sıra iki doz Sinovac aşısını olmaları ve son olduğu Sinovac aşısının üzerinden en az 3 ay geçmiş olması gerekiyor. Kronik rahatsızlığı bulunmayan ve uygun şartları taşıyan vatandaşlarımıza hastanemizde Turkovac aşısını uygulayabiliyoruz.”

Faz- 3 çalışmaların hızlı tamamlanması hastalığın seyri açısından son derece önemli

Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği aşı takvimi çerçevesinde tüm vatandaşlardan aşılarını yaptırmalarını isteyen Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Salgın hala devam ediyor ve bu salgından çıkışın tek çaresi de aşı çalışmaları.

Yerli aşımız olan Turkovac'ın Faz- 3 çalışmasını yapacak sağlık tesislerinden biri de Konya Şehir Hastanemizdir. Faz-3 çalışmalarının hızlı tamamlanması hastalığın seyri açısından son derece önemli.

Faz-3 aşaması tamamlandıktan sonra İnşallah yerli aşımız seri üretime geçecektir. Turkovac aşımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diyerek vatandaşlardan aşı konusunda duyarlı davranmalarını istedi.

Turkovac aşısı ile alakalı detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 0332 310 54 00 ya da 0332 310 54 01 numaralı telefonlardan yetkililere ulaşabilecekler.

İHA

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2021, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23