Medyum Dolandırıldı!

Dolandırılan medyuma telefon yağıyor

Medyum Dolandırıldı!

Dolandırılan medyuma telefon yağıyor  

Bankaya 112 milyon lirasını kaptıran medyum telefonlara yetişemiyor.

İzmir’de, bir bankaya yatırdığı 112 milyon lirası buhar olup uçan 65 yaşındaki medyum Fadime Gür, bir anda dikkatleri üzerine çekti. Avukatı Mürsel Ünlü aracılığıyla bankaya dava açan Fadime Gür, yurt içi ve yurt dışından telefonların geldiğini ve kendisinden para istenildiğini söyledi. Telefonu kilitlenen Gür’ü, 10 yıldır kendisiyle konuşmayan 3 kardeşi de arayarak para yardımı istedi. İzmir’de, vergi ödeyerek 35 yıldır medyumluk yapan Fadime Gür’ün bir bankadaki 112 milyon lirasının yok olması Türkiye gündemine oturdu.

 

HİÇ TANIMADIĞI KİŞİLER DE ONU ARIYOR Hareketli günler yaşayan 65 yaşındaki medyum, akrabalarının yanı sıra hiç tanımadıkları kişilerin bile arayıp para istediğini söyledi. 112 milyon liralık davayı açmasının ardından hemen hemen tüm ana haber bültenlerinde kendisine yer bulan medyum Fadime Gür, kendisine küs olan kardeşinin bile telefon edip para istediğini anlattı.  

15 YIL ÖNCE BOŞANDIĞI EŞİ DE ARADI  

Gür, "Bana küs olan ve hiç aramayan kardeşim, kızım 6 ay hasta yattığında bile aramazken şimdi benden para istiyor. ‘Bankaya borcum var o borcumu öde’ diyor" ifadelerini kullandı. Çocuklarının babasından 15 yıl önce ayrıldığını ve o zamandan beri kendilerini hiç aramadığını dile getiren Fadime Gür, "Sabah aradı ‘bana para ver zor durumdayım’ diyor. 15 sene oldu ayrılalı, çocuklarına hiçbir katkısı olmadı ama benden para istiyor. Çocuklarımı bile ben kendim evlendirdim" dedi.

 

 

"VERECEKSİN KARDEŞİM" DİYORLAR  

Akrabalarının yanı sıra hiç tanımadıkları insanlardan bile telefon geldiğini ifade eden Gür, "Bize yardım etmezsen çocuklarını kaçırırız’ diyorlar. Ziyarete gelip, ‘Oğlumu evlendireceğim bana yardım et’, ‘Kızım hasta’ diyip para istiyorlar. ‘Olmayan parayı mı vereyim’ dedim ‘Bize imkan tanı olunca biz geliriz’ dediler. Beni hiç arayıp sormayan akrabalar parayı duyunca aramaya başladı. Hepsi sanki sıraya girdi, ‘Vereceksin kardeşim’ diyorlar" şeklinde konuştu.  

"PARANIN KOKUSUN ALDILAR, HERKES ARIYOR"  

Gelen telefonların bir kısmına kendisinin baktığını söyleyen medyum Fadime Gür’ün kızı Havva Gür ise "Yurt içinden ve yurt dışından bir sürü telefon geldi. 10 senedir biz 4 kardeş bir anne yaşıyoruz. Kimse aramıyor bizi. Şimdi paranın kokusunu aldılar herkes arıyor. Taciz edenler bile var. Aynı anda 3 telefonla birden konuştuğumu biliyorum" dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23