Özel harekât müdürlüğünden örnek davranış

Konya da yeni yapılan özel harekat binasının inşaatında herkese örnek olacak bir doğa hassasiyeti sergilendi.

Özel harekât müdürlüğünden örnek davranış

Meram ilçesi durunday mahallesi hudutları içerisinde savunma ve güvenlik amaçlı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı  Konya Özel Harekat Bölge  Müdürlüğü bina yapım çalışmalarına başlandı.

BİNA İNŞAATI DOĞASEVERLERE ÖRNEK OLDU

Özel harekat müdürlüğünün yapımına başlanan yeni bina inşaatında ormanlık alan içerisinde bulunan yerleşkede, zemin kazı çalışmaları başlar başlamaz milli servetimiz olan ağaçlara en üst seviyede duyarlılık gösterildiği gözlendi.

YENİ BINANIN KONUMU AĞAÇLARA GÖRE SEÇİLDİ

Yer seçiminde dünyaya örnek olacak bir davranış sergileyen Özel harekat müdürlüğü, Binaların konuslandirilmasi için  ağaçların zarar görmemesi amaciyla ağaçların  bulunmadığı tepe özellikle seçildi.

BÖLGEDEKİ AĞAÇLAR SÖKÜLEREK BAŞKA BÖLGEDE YENİDEN DOĞAYA KAZANDIRILDI

Yer seçiminin yanı sıra İstisna da olsa kazı alanına denk gelen ağaçlar iş makineleri  ile köklerinden sökülerek başka alanlara aktarılmış zarar görmeden Özel Harekat Müdürlüğünün hassasiyeti ile yeniden doğaya kazandırılmıştır.

Yapılan inşaatta doğaya ve ağaçlara olan hassasiyeti  gözlemleyen çevre halkı da ormana ve ağaçlara olan özverili davranışından  dolayı tüm yetkililere teşekkür etti.

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23