Kudüs ve Mescid-i aksa onurumuzdur

İnsanlığın kadim şehirlerinden, İslam’ın ilk kıblesi ve üç kutsal mabedinden biri olan Mescid-i Aksa’mızı içinde barındıran mukaddes belde Kudüs’ümüz hain bir işgal girişimi ile yeniden karşı karşıyadır.

Kudüs ve Mescid-i aksa onurumuzdur

Bu mübarek günlerde yaşanan acı ve ızdırap, Kudüs’e hizmetle şeref bulan aziz milletimizi ve İslam alemini olduğu kadar insanlık vicdanını da derinden yaralamıştır.

Sadece müslümanların değil, İnsanlığın bütün mukaddesatı ayaklar altına alınmaktadır.

Huzur, barış ve güvenlik şehri anlamında selam yurdu olan Kudüs’te yapılan saldırılarda yaralanan kardeşlerimize Rabbimizden acil şifalar , şehitlerimize rahmet diliyoruz.

Uluslararası hukuku hiçe sayan, insanlığın maşeri vicdanını yaralayan ve tüm dünyanın gözü önünde yapılan bu insanlık dışı saldırıları, alçak işgalci Siyonistleri ve bu zulme sessiz kalanları şiddetle, nefretle kınıyoruz.

Dünya, barbar ve vahşi bir millet görmek istiyorsa Filistin’deki işgalci İsraillilere bakmalıdır. Bir terör organizasyonu olan İsrail’in Filistin’de on yıllardır yaptığı zulüm, insanlık tarihinin yüzkarasıdır.

Kudüs, sadece İslam Âlemi için değil aynı zamanda Hristiyanlar ve Yahudiler için de kutsal mekânların merkezidir. Bu bağlamda milyarlarca Müslümanla birlikte Hristiyanlar da, dünyada toplamda 20 milyonu bulmayan siyoniste, oynadıkları bu kirli oyunda hak ettiği cevabı derhal vermelidir.

Terör yapılanması İsrail’in şımarıklık, vicdansızlık, vandallık ve barbarlığı ile insanlığı ifsat etmesine, insanlığı bunca acının içerisinde büyük bir savaşa sürüklemesine asla izin verilemez.

Hiçbir zorbalık Filistin’in, Gazze’nin ve Mescid-i Aksa’nın özgür geleceğine engel olamayacaktır!

Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs’ün içler acısı durumu ümmetin içinde bulunduğu dağınıklığın bir sonucudur. Ne zamanki Müslüman halkların ve yöneticilerin birlik-beraberliği tesis edildi , işte o zaman sözde devlet olduğu iddiası taşıyan dünyanın en büyük terör organizasyonu İsrail’in bu zulmü son bulacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23