Konya Spor Lisesi'nden dünya ikinciliğine

Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde devam eden Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonasında Konya TOHM Sporcusu ve Konya Spor Lisesi öğrencisi Medine BİLİCİER, bir altın bir gümüş madalya kazanarak dünya ikincisi oldu.

Konya Spor Lisesi'nden dünya ikinciliğine

Türkiye Halter Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, şampiyonada bugün kadınlar 49 kiloda yarışan Medine Bilicier, koparmada 72 kilo ile dördüncü, silkmede 93 kilo ile altın, toplamda ise 165 kilo ile dünya ikinciliği elde etti.

Müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan Medine BİLİCİER, Dünya Şampiyonası için çok iyi hazırlandığını belirterek, "Suudi Arabistan'da Dünya İkincisi olduğum için çok mutluyum. En büyük hayalim Dünya Şampiyonu olmaktı. Bu sefer olmadı ama mutlaka o madalyayı da kazanacağıma inanıyorum." ifadelerini kullandı.

KONYA SPOR LİSESİ MÜDÜRÜ VEYSEL DUDU

Okulumuz Konya Spor Lisesi öğrencisi Medine BİLİCİER, Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonasında  1 Gümüş ve 1 Altın Madalya kazanarak Dünya İkincisi olması, okulumuz ve Konya'mız adına gurur vericidir.

Öğrencimizin azimli ve gayretli çalışmaları sonucunda kulüplerini, okulumuzu, Konya'mızı ve ülkemizi en güzel şekilde temsil ederek madalyalar kazanmasından dolayı öğrencimizi tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23