Konya İl Göç İdaresi Gastrofest’e damga vurdu

Konya İl Göç İdaresi Müdürlüğü, farklı ülkelerden olup Konya’da ikamet eden göçmenlerin yaptığı birbirinden lezzetli yemekleri GastroFest’te vatandaşların beğenisine sundu.

Konya İl Göç İdaresi Gastrofest’e damga vurdu

Konya İl Göç İdaresi Müdürlüğü ‘3 gün 3 kıta’ konseptiyle açtıkları stantta GastroFest’teki yerini alırken tam not aldı.

‘Biz birlikte güzeliz’ diyen Konya İl Göç İdaresi Müdürü Zeki Afşin Buzcu, “3 gün 3 kıta konseptiyle il göç idaresi olarak farklı kültürleri halkımızla buluşturmayı hedefledik. Vatandaşların gösterdikleri ilgiyle bu hedefimize ulaştığımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

ASYA, AVRUPA VE AFRİKA KITALARININ YEMEKLERİ TAM NOT ALDI

Konya İl Göç idaresi Müdürlüğü Gastrofest’de Asya kıtasına ait lezzetleri vatandaşlarla buluşturarak Afganistan, İran, Endonezya, Suriye, Özbekistan ülkelerine ait yemeklerin tanıtımını yaptı.

Afgan mantısı ve Özbek pilavlarının yer aldığı stant yoğun ilgi gördü. İkinci gün Afrika kıtasının yemekleri tanıtıldı. Mısır ve Sudan’a ait yemeklerle kültür tanıtımı gerçekleştirildi.

Son gün ise Avrupa kıtasının kültürü ve yemekleri tanıtıldı. Belarus, Ukrayna, Azerbaycan ve Bosna Hersek’li göçmenlerin yemekleri stanttaki yerini alarak yoğun ilgi gördü.

Konya İl Göç İdaresinin açtığı stantta Afganistan’a özgü el işlemesi halı ve seccade Afganistanlı katılımcılar tarafından Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta’ya ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a takdim edildi.

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23