Konya Huzurevi Bocce Ligi’nde Finale Çıktı

‘60 Yaş ve Üstü Yetişkin Gençler Bocce Ligi 2021 Şampiyonası’ kapsamında Konya’da bugün oynanan karşılaşmada, Konya Dr. İsmail IŞIK Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Aksaray Abdulkadir Üç Yıldız Huzurevini 12-8 yenerek finale çıkmaya hak kazandı.

Konya Huzurevi Bocce Ligi’nde Finale Çıktı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde düzenlenen, ‘60 Yaş ve Üstü Yetişkin Gençler Bocce Ligi 2021 Şampiyonası’ kapsamında, Konya’da bugün oynanan müsabakada, Konya Dr. İsmail Işık Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Aksaray Abdulkadir Üç Yıldız Huzurevini 12-8 yenerek finale çıkmaya hak kazandı.

Bölgeler arası müsabakalarda; Konya, Karaman’ı 12-1 ve 12-3 yenmişti. Aksaray’da oynanan ilk müsabakada ise Aksaray karşılaşmayı 12-8 kazanmıştı. Konya ikinci karşılaşmada Aksaray’ı 12-8 yenmeyi başararak finale çıktı.

Dünyanın en eski spor dallarından biri olan Bocce, bowlinge benzeyen, demir bilyelerle oynanan bir oyun ve spor branşı. Oyundaki amaç, attığınız veya yuvarladığınız topların hedef topa (pallinoya) yakın olmasını sağlamak.

Rakip toplarından hedef topa daha yakın olarak atılan her top için bir puan alınıyor ve 12 puan alan oyuncu oyunu kazanıyor. Eğer rakibin topu hedef topa daha yakınsa ve sizin yuvarlamanız olanaksızsa hedef topu ya da rakip topu vurmak için de atış yapılabilmekte.

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23