Karaca: Bayramlar birlik ve beraberliğimizin en güzel ifadesidir

Ramazan Bayramıyla ilgili bir kutlama mesajı yayımlayan Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, Ramazan Bayramını kutlayarak bayramların, birlik ve beraberliğimizin en güzel ifadesi olduğunu söyledi.

Karaca: Bayramlar birlik ve beraberliğimizin en güzel ifadesidir

Seyit Karaca mesajının devamında bayramının toplumsal huzurumuzun pekişmesine katkıda bulunduğunu ifade ederek, “Bilindiği gibi ülkemizi ve bizleri güçlü kılan kültürel zenginliğimiz ve manevi değerlerimizden beslenen dayanışma ruhuyla birlikte; birlik ve beraberliğimizdir.

Toplumsal yapımızın güçlü olmasıdır. Bu anlamda da dini bayramlarımız bütün değerlerimizin güçlenmesine neden olmaktadır. İçinde bulunduğumuz salgın sürecinde de yaşadığımız sıkıntıları birlik ve beraberlik ruhumuzu güçlendirerek, birlikte mücadele ederek atlatacağız.

Millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz. Farklılıklarımızı çatışma ve kavga nedeni olarak değil, zenginlik kaynağı olarak görmeli ve toplumsal uzlaşmamızı artırmaya gayret etmeliyiz.

Sayısız güzelliklerin yaşandığı Ramazan Bayramı'nı böylesine bir anlayışın gelişmesi için bir fırsat alarak görmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Konyalı hemşerilerimizin Ramazan Bayramı sevincini ve coşkusunu yürekten paylaşırken, Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

Böylesine özel ve güzel günlerin tüm insanlığa, İslam âlemine ve ülkemize, şehrimize sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23