CHP Konya İl Başkanı Bektaş: Peygamberimizi sözde değil özde anlamalıyız

Mevlit kandili dolasıyla bir kutlama mesajı yayımlayan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, sevgili Peygamberimizi sözde değil, özde anlamamız gerektiğini söyledi.

CHP Konya İl Başkanı Bektaş: Peygamberimizi sözde değil özde anlamalıyız

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş mesajında peygamberimizin üstün ahlak anlayışının sözde değil, özde anlamamız gerektiğini belirterek, “İnsanlığı ayakta tutan, insanı mükemmel kılan ve yücelten kuşkusuz ki ahlaki değerlerimizdir.

Ahlaki vasıflarını kaybetmiş toplumların yükselmesi asla düşünülemez. Bu itibarla ahlak kurallarının muhafaza edilmesi, hem insani hem de dini bir görevdir. Bu anlamda Peygamberimiz Hz. Muhammedin(S.AV.) üstün ahlakını benimseyip, yaşamalıyız.

Zulüm, baskı, şiddet, nefret, ayrımcılık, haksızlık, yolsuzluk, rüşvet, yalan ve iftira gibi ahlak dışılıklardan taban tabana zıt olan, aksine barış, dostluk, kardeşlik, eşitlik, hakça paylaşım, doğruluk, dürüstlük gibi üstün ahlakı temsil eden Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammedin (S.A.V) ahlakını sözde değil, özde anlamamızın zarureti vardır.

Onun üstün olan ahlakı anlayışını örnek almalıyız. Bu vesileyle Konyalı hemşerilerimizin ve İslam dünyasının mübarek mevlit kandilini en içten duygularımla kutlarken, sevgi ve saygılarımı sunarak sağlık ve esenlikler dilerim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23