Çevre doğa ve hayvanları koruma polisleri dilsiz canları yalnız bırakmıyor

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, çevreye, doğaya ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçmek için yaklaşık 1 yıldır hizmet veriyor.

Çevre doğa ve hayvanları koruma polisleri dilsiz canları yalnız bırakmıyor

İçişleri Bakanlığı tarafından çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçların önlenmesi amacıyla başlatılan uygulama kapsamında oluşturulan birim, 9 Ekim 2020 tarihinde Konya Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışmalara başladı.

1 YILDA 690 ADET İHBARA YANIT VERİLDİ

Yaklaşık 1 yıldır faaliyetlerini sürdüren ve hayvanlara karşı işlenen onlarca suçun önlenmesini sağlayan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği, hizmet vermeye başladığı günden bu yana 690 ihbara yanıt verdi.

1 YILDA 27 KİŞİYE ADLİ, 47 KİŞİYE İDARİ İŞLEM YAPILDI

Faaliyete başlanıldığı günden bu yana, hayvanlara kötü davranma suçundan 5 şahsa, yasak ırk hayvan besleme suçundan 30 şahsa, hayvan dövüştürme suçundan 5 şahsa işlem yapıldı.

Benzeri suçların yanı sıra, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü iş birliği ile doğal ortamından koparılması ve avlanılması yasak olan 2 adet ceylan ve 76 adet keklik ele geçirilerek doğaya bırakıldı. Toplamda 47 şahsa 371.479 TL idari para cezası uygulandı.

Çevre, Doğa Ve Hayvanları Koruma Polisleri tarafından hayvanlara zarar verdiği tespit edilen 27 kişiye ise adli işlem başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 16:47

kadir kurtay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23