Başkan Saygı Bozkır’ı tarımda söz sahibi yapacağız

Konya Ovası Proje Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi bünyesinde uygulanan “KOP Destekliyor Bozkır Tarımı Makineleşiyor” ve “Çiftlik Gübresi Toprakla Buluşuyor Organik Madde Artıyor” projeleri kapsamında Tarla Günü programı düzenlendi.

Başkan Saygı Bozkır’ı tarımda söz sahibi yapacağız

Torku Meyve Suyu İşleme Tesisinde gerçekleştirilen programa Bozkır ve Ahırlı Kaymakamı, Bozkır Cumhuriyet Savcısı Bozkır Adliyesi Hakimi, Bozkır Belediye Başkanı, Ahırlı Belediye Başkanı, Yalıhüyük Belediye Başkanı, Güneysınır Belediye Başkanı, Hadim Belediye Başkanı, KOP Bölge İdaresi Başkanı, Konya İl Tarım ve Orman Müdürü, Parti İlçe Başkanları, Bozkır ve çevre ilçe kurum müdürleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil Durmuş ve Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk’ün açılış konuşmalarından sonra kürsüye çıkan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı birbirinden değerli protokol üyelerini Bozkırda ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek konuşmasında şu ifadelere yer verdi “Göreve geldiğimizden bu yana Bozkırımızı tarımda daha ileriye taşımak için her zaman yanımızda olduğu gibi bu projelerde de destekleyen gururumuz Sayın Ziya Altunyaldız milletvekilimiz ve Konya Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle emin adımlarla yürüyoruz. İlçemizde Bozkır Kaymakamlığımız, Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve Bozkır Ziraat Odası Başkanlığımızla el birliği ile çalışmalarımı sürdürüyoruz.

Kuruluşundan bu yana İlçemize 12 proje karşılığı 4.100.000 liralık hibe desteği sağlayan KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve yetkililerine teşekkür ediyorum.

İlçemizde bu projelerin artarak devam etmesi temennisiyle programa katılan sayın protokol üyelerimize teşekkür ediyor, çiftçilerimize bereketli bir yıl diliyorum.”

Program protokol üyelerinin konuşmalarından sonra Bozkır’a kazandırılan tarım makinelerinin incelendi. Dilek ve temennilerle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23