Bazı yatırımlar sanki ölü..

Yatırımlar iyi niyetlerle yapılır, gerçi belediye yatırımlarının bazıları bence sadece siyasi şov. Ama kim ne derse desin bazıları gerçekten ölüyorlarmış gibi. Belediyelerin amacı ömre, insanına yatırırım yapmak, hizmet etmektir. Yol, su bu hizmetlerin başında gelir.

Ama bazı yatırımlar insanı üzmüyor değil. Örneğin yazın bol bol ekilip daha sonra sökülen ve yerine başka ekilen çiçekler. Alt geçitlere yapılan günübirlik çiçekler de bunlardan bazıları.

Ancak bir de trilyonlarca lira harcanan ölü yatırımlar. Sıkça önünden geçtiğim Ereğli yolundaki Büyükşehir Belediye Spor ve Kongre Salonu. Sanki tamamen atıl durumda kalmış bir yatırım. Burada şimdiye kadar bir etkinliğe rastlamadım. Bilmediğimiz veya duymadığım kaç etkinlik yapıldı bilmiyorum.

Üzülmemek mümkün değil. Sanki çürümeye terkedilmiş bir bina. Korkarım yakında trilyonlarca harcanan bu bina çocuk çoluğun oyuncağı olacak. Yatırırım diye mi, sadece şov için mi yapıldı böyle bir bina. Daha böyle ne yatırımlar var bilemiyorum.

Ne olursa olsun bunların parası benim, senin, vatandaşın cebinden çıkıyor. Eh bir de borçlu büyükşehir belediyeleri arasında Konya da ilk sıralarda ise. Bunun da gerçekçiliği nedir, o da meçhul.

Ama devlet ve belediyelerin atıl bir yatırırım yapması insanı düşündürür. Çünkü orada öksüzün, yetimin hakkı var.