Son günlerde şiddet olaylarına bir fazlaca şahit oluyoruz. Öğrenciler, yetişkinler birilerine şiddet uygulamayı adeta bir zevke dönüştürmüşler. Üstelik yaptıklarını canlı yayınlıyorlar. Anne babalar çocuklarınız elinizden kayıp gitmeden önleminizi alın.
***
Çocuklar özellikle anne ve babası ayrı olanlarda ruhsal ve psikolojik bozukluklara şahit oluyoruz. Çocuklarınızı daha lise çağlarındaki çocukları kontrol altında tutun. “Ergendir, gezsin, tozsun” gibi anlayışla çocukları başıboş bırakmayın. Geçtiğimiz günlerde hem yurtta yaşanan lise öğrencilerinin kemer ve sopa ile çocuğu dövmesi, sonrasında yine bir mavi balina oyunu yaşanan oyun telkinleriyle gencin adeta bir robota dönüşmesi. Ve bir de caninin, sırf kızlarını kendisine vermedi diye aileyi katledip, canlı yayın yapması…
***
İnsanlarımız vahşetten zevk duyar hale mi geliyor? Yani kendi benliğimizi kaybediyoruz. İlk önce Mavi Balina ile ilgili aylar öncesinden Yağmur Küçükbezirci Hocamla konuşmuştuk. Kendisi de bu oyunun çok tehlikeli olduğunu sadece bana değil, defalarca her platformda dile getiriyor. 
Mavi Balina oyunun 50’ya yakın aşaması olmakla ufak tefek isteklerle başlıyor. Çocuklar oyuna öyle şartlanıyor ki oyun zaten 2,3 gün sürüyor. Bu süreçte bilgisayarın başından kalkmayarak, son aşamada, kendini iple as gibi tehlikeli emirler veriyor. Bu oyunun kurbanları giderek artıyor. 
***
TBMM’ye bu konu taşınmalıdır. Bu konuda velilere de büyük görevler düşüyor. Anne ve babalar! Teknolojiyle birlikte küçük çocuğun elinde tableti saatlerce düşürmediği bir zamanda evlatlarınızı koruyup, bilgisayarda uzun vakit geçirmelerine izin vermeyin. Artık teknolojiyle her şey mümkün hale geldi. 
Çocuğunuzun bilgisayarda neler yaptığından bilginiz olsun. Çocuklarınızdan haberdar olun. Gelelim o aileyi katleden caniye… O insanlıktan nasibini almamış insan ve küçük çocuk çocuğa     cinsel istismarda bulunan…
***
Çocuğa sopa ve kemer ile vuruyorlar. Sonrasında emniyetteki ifadelerinde Şaka yaptık diyorlar. Sormazlar mı adama bu nasıl şaka diye? Eğer şaka ise, onlar şakanın dozunu fazlasıyla aştı. Çocuklar serbest kaldı ama anne ve babalar artık biraz daha bilinçlenmeli. Çocuklarına örnek bir anne ve baba olmalı ki çocuk da kendine onu rol model almalı. Gidip, dizi kahramanını rol model almasın. 
Bu dünyada alacakları en ağır cezayı almaları için hükümet yetkilileri harekete geçti. Ama şunu ben değil, halk da söylüyor. 
ARTIK ZAMANI GELDİ