BAKANLIKLARIN BANKAMATİK MÜŞAVİRLERİ

Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım.

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.

Yırtarım dağları, enginlere sığman, taşarım.

Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi, “Ölürsek şehit, dönersek gazi diyen o yüce ruh…” Vatanımız, milletimiz, bayrağımız, ezanımız için çarpışan o yüce vatan evlatları… İstiklal Marşı'mızdaki gibi dağları yırtıp taşan Mehmetçiklerimiz….

Bir tarafta böylesine güzel insanlar bir tarafta da İstiklal Marşımızı yanlış anlayan bankamatik müşavirleri var. Nasıl mı? Geçtiğimiz günlerde bakanlıkların müşavirlik kadroları ile ilgili ufak bir araştırma yaptım.

Her bakanlıkta yüzler hatta binlerce müşavir kadrosu olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsunuz… Çünkü birçok bakanın da bu kadrolardan haberi olduğunu zannetmiyorum. Çünkü bu kadrolar yeni değil. Yıllardır oluşan tayinlerde, atamalarda müdürler vs. mahkemeye gitmesin diye müşavir kadrosu almışlar, iş yok, güç yok, bankamatiğe devam.

Yani aktif görevden merkez müşaviri olmuşlar ve bu müşavirler 7 bin lira civarında maaş alıyor. Bu müşavirlerin birçoğu İstiklal Marşı'mızı o kadar yanlış anlamışlar ki “Ben hür yaşarım, bana kimse zincir vuramaz” diyor. İşe güce gitmiyor.

Sadece maaş günleri bankamatiğe gidiyorlar ve hatta İstiklal Marşı'mızı o kadar yanlış anlayıp, yırtıp dağları taşıp, yurt dışında bile yaşayan olduğunu düşünüyorum.  

Sevgili Dostlar! Bakanlık ve Başbakanlıkla birlikte bu bankamatik müşavirlerinin 10 bin civarında olduğunu tahmin ediyorum. Sadece Tarım Bakanlığında binin üzerinde…

Bu bankamatik müşavirlerinin birçoğu yaşı başı geçmiş, emekliliği gelmiş. Fakat emekli olmuyorlar. Çünkü emekli olsalar 7 bin lira maaş 3 bine düşecek. Niye emekli olsun ki. Zaten emekli gibi.

Bunlar yüzünden genç beyinlerimize kadro açılmıyor. Bakanlarımız hatta Başbakanımız Binali Yıldırım’ın bu bankamatik müşavirlerinden haberleri olmadığını düşünüyorum. Ama artık haberiniz var ve mesulsünüz.

Bu bankamatik müşavirlerini ya çağırın görev yerlerine çalışsınlar (Çoğu 50-60 yaşında), ya da emekli edin, yeni beyinlere kadro açılsın.  

Devletimizin aylık 70-80 milyon parası da kasasında kalsın. Evet, yanlış anlamadınız, kabaca hesapladığımda bu bankamatik müşavirlerinin devletimize aylık maliyeti eski parayla 70-80 trilyon.

Tüm bakanlarımıza sesleniyorum.  

Yazıktır, günahtır, Elinizi taşın altına koyun devletimizin sırtındaki bu çıbanları alın.