Konya Kitap Günleri’nin beşinci gün itibariyle 250 bin ziyaretçi sayısını geçti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Anadolu'nun en büyük kitap etkinliği olan Konya Kitap Günleri'nin beşinci gün itibariyle 250 bin ziyaretçi sayısının geçtiğini belirterek, herkesi bu coşkuya ortak olmaya davet etti.

Konya Kitap Günleri’nin beşinci gün itibariyle 250 bin ziyaretçi sayısını geçti

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleşen Konya Kitap Günleri, Selçuklu Kongre Merkezi'nde yoğun katılımla devam ediyor.

Selçuklu Kongre Merkezi'nde devam eden Konya Kitap Günleri'nde stantları ziyaret ederek kitapseverlerle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kitap Günleri'nin tüm coşkusuyla devam ettiğini belirterek, beşinci gün itibariyle 250 bin ziyaretçi sayısının geçildiğini söyledi.

2019 yılındaki Kitap Günleri'nde ulaşılan ziyaretçi sayısının geçileceğini beklediklerini, “Sadece kitap almak için değil, söyleşi için, konser için gelen ziyaretçilerimiz ortamdan çok memnun. Misafir yayınevlerimiz çok memnun. Coşku dolu bir Kitap Günleri yaşıyoruz. Ben tüm ziyaretçilere, yayınevlerimize teşekkür ediyorum.”

Herkese bu coşkuyu yaşamaya davet ediyorum

Kitapseverlerin yazarların birbiriyle buluşmasından dolayı herkesin çok memnun olduğunu, “Salonlarımız büyük bir kalabalıkla yazarlarımızı ağırlamaya devam ediyor.

Konya Kitap Günleri'ne çok yoğun bir ilgi var. Sadece Konya'dan değil, bölge illerimizden de okullar aracılığıyla bireysel olarak Kitap Günlerimizi ziyaret eden herkese teşekkür ediyorum.

Bu bir Kitap Günleri değil aslında bir kültür festivali. Yazarlarımızla söyleşiler var. Dinletilerimiz, konserlerimiz var. Herkesi bu coşkuyu yaşamaya davet ediyorum. Bugün de özellikle okullarımız burada cıvıl cıvıl bir ortamda Kitap Günleri'nde tüm Konya'yı misafir ediyoruz.”

Birbirinden önemli yazarlar okurlarıyla buluşuyor

Konya Kitap Günleri'nin ilk gününde; Metin Azimli, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Emine Şenlikoğlu, ikinci gününde; Mete Yarar, Mustafa Karataş, Hatice Kübra Tongar, Sıtkı Aslanhan, Mustafa Armağan, Selma Argon Ersoy üçüncü gününde; Aykut Ertuğrul, Ahmet Turgut, Murat Tavlı, Erkan Göksu, Emrah Safa Gürkan, Yusuf Kaplan, Selahattin Yusuf, Tarıf Tufan, İhsan Kabil, Sadık Yalsızuçanlar, Hayati İnanç, Vural Kaya, Kitap Günleri'nin dördüncü gününde ise; Mevlana İdris, Ömer Tuğrul İnançer, Yasin Aktay, Musa Mert, Mehmet Fatih Çıtlak, Bekir Develi, Münir Arıkan okuyucularıyla buluştu.

250 yayınevi ve 450 yazarın katıldığı Konya Kitap Günleri, 24 Ekim saat 10.00 - 21.00 saatleri arasında kitapseverlerin ziyaretine açık olmaya devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23