18.nci Kültür ve Sanat Festivaline Konyalı Bozkırlı Ses Sanatçısı Sami Çelik renk kattı

Seydişehir- Ketenli Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kültür ve Sanat festivalinin bu yıl 18.si gerçekleştirildi. Festivale Konya Bozkırlı sanatçı Sami Çelik söylediği birbirinden güzel eserlerle renk kattı.

18.nci Kültür ve Sanat Festivaline Konyalı Bozkırlı Ses Sanatçısı Sami Çelik renk kattı

Neşe ve çoşku içerisinde düzenlenen 18. Ketenli Kültür Sanat Festivali 8-10 Ekim 2021 tarihleri arasında Ketenli Havut başı alanında gerçekleştirildi. Festivale Seydişehir Protokolünden üyeler ve Ülkü genelindeki ve Konya’daki Ketenlili vatandaşlar sılayı rahim yaparak katıldı.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Seydişehir Ketenliler kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Kaçaroğlu yaptı. Başkan Kaçaroğlu yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi.

“Dernek olarak her yıl geleneksel olarak organize ettiğimiz Ketenli Kültür ve Sanat festivalimizi geçen yıl pandeminden dolayı gerçekleştirememiştik. Ama bu yıl 18. Ketenli Kültür ve Sanat Festivalimizi 8-10 Ekiem 2021 tarihlerinde gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Festivalimize renk katan Konya Bozkırlı Sanatçımız Sami Çelik’e ve Hüseyin Kağıt’a ve emeği geçen hekese teşekkür ediyorum.”

Festivalin son gününde ilk sahneyi alan 80 dizisinin oyuncusu ve Ses sanatçısı Sami Çelik, yaklaşık 3 saat sahnede söylediği bir birinden güzel eserlerle festivale renk kattı. Sanatçı çelik ayrıca proğram boyunca gösterdiği performans ile de Ketenlili vatandaşların gönüllerinde taht kurdu.

Ses Sanatçısı ve 80 dizisinin Konyalı yorgancisi Sami Çelik “ 2 yıl aradan sonra gönül verdiğim Konya’da ve Özellikle Ketenli’de verdiğim konserden dolayı çok mutluyum. Ben Konya aşığı bir ses sanatçısıyım.

Konyalı Belediyeler ve Vatandaşlardan gelen teklifleri boş çevirmiyorum. Oynadığım 89 ler dizisinde ise Konya’nın örflerini, adetlerini ve Konya yemeklerini tanıtmak adına mücadele veriyorum.

Özellikle Konyaspor’umuz başarılı olması ben her zaman mutlu etmiştir. İnşallah bu sezon Konya sporumuz zirvede bir yer alarak sezonu kapatacaktır.” Dedi.

Konya-Bozkırlı Ses Sanatçısı Sami Çelik’in sahnesinden sonra festivalde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Festival gece Sanatçı Hüseyin Kâğıt’ın konseriyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23