Onların aksine destekliyoruz

Türk Tabipler Birliği (TTB) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından, düzenlenen basın toplantısında, Ortak Platformlar Adına Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca konuşma yaptı. Karaca, “Zeytin Dalı Harekâtını destekliyoruz” dedi. 

Türkiye’nin milli güvenliğine yönelik ‘Terör yuvalarını kurutma ve teröristleri bertaraf etme’ adına yapılan Zeytin dalı Operasyonu ile ilgili olarak, Türk Tabipler Birliği (TTB), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından, ortak basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda Ortak Platformlar Adına konuşmasını gerçekleştiren Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca, “Ülkemiz hem coğrafi konumu hem de geçmişten gelen miras nedeniyle kötü niyetlilerin üzerine her zaman hesap yaptıkları bir coğrafyada yer almakta. Bunun hesabını zaman zaman doğrudan karşımıza çıkarak yapanlar olduğu gibi, bazıları da özellikle son 100 yılda taşeron örgütler vasıtasıyla yapmaya çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

PKK ve FETÖ benzeri taşeron yapılanmalara ülke olarak şahitlik ettiğimizin altını çizen Karaca, Türkiye’ye zarar vermek isteyen hainlerin, Milletten hak ettikleri cevabı her zaman aldıklarını belirtti. Karaca, “Yıllardır vatan savunmasını yürütmekte olan polis, asker ve sivil vatandaşlarımıza yönelik terör faaliyetlerinde bulunan PKK ve benzeri terör örgütlerinin, son yıllarda özellikle Irak ve Suriye’nin Kuzey bölgelerinde oluşan otorite boşluğundan faydalanarak sınırımızdaki illerimizi işgal edip, tüm vatandaşlarımıza tehdit savurmaya başladılar” şeklinde konuştu.   

HAREKATI DESTEKLİYORUZ

Bazı terör destekçisi kurum ve kuruluşların teröristlerle ortak hareket etmeyi tercih ettiklerini vurgulayan Karaca, “Sorunlara kökten çözüm bulmak, sınır illerimizi fiilen tehdit eden saldırılara son vermek, komşu ülkelerin kuzeyinde yaşanan insani dramları çözmeye yönelik Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Özgür Suriye Ordusu ile başlatmış olduğu “Zeytin Dalı Harekâtını” destekliyoruz. Bu zamana kadar şehadet mertebesine ulaşan askerlerimize Allah’tan (C.C.) rahmet, yakınlarına ve Milletimize baş sağlığı diliyoruz. Milletimizin bir ferdi olarak bizler de ihtiyaç olduğu zaman vatan savunmasında hemen yer alacağımızı belirtmek istiyoruz” diye konuştu. Karaca, “Bizim ortak kanaat ve düşüncemizin aksine, merkez birliklerimizden TTB ve TMMOB tarafından yayınlanan ve tamamen “terör yuvalarını kurutma ve teröristleri bertaraf etme” adına yapılan bu hareketi, kavram kargaşasına da yol açacak bir kasıtla “savaş” nitelemesinde bulunarak durdurulmasını talep etmelerini anlamamız mümkün değil” dedi.

BİZİ TEMSİL ETMİYORLAR

Türk Diş Hekimleri Birliğine ve Türk Veteriner Hekimleri Birliğine teşekkürlerini ileten Karaca, “Özellikle de yıllardır canlarımızı yakan terör olayları akabinde hiçbir açıklamaları olmayıp, teröriste terörist, terör örgütüne terör örgütü deme cesaretini bile gösteremeyen bu yapıların bizi temsil etmediklerini düşünüyoruz. Bu nedenle de yaptıkları açıklamalara katılmadığımızı ve kınadığımızı ifade etmek isteriz. Ayrıca Zeytin Dalı Harekâtına destek verdiklerini açıklayan Türk Diş Hekimleri Birliğine ve Türk Veteriner Hekimleri Birliğine teşekkürler ediyoruz” şeklinde konuştu. Haber: Sena Tuncer   

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar

Onların aksine destekliyoruz - Rasyonel Haber Gazetesi

Lütfen Bekleyin Haber Yükleniyor... Kapat
15 TEMMUZ MEYDAN'A DAVET