Türk Kizilay Konya Şubesi̇nde Farkindalik Ve Şi̇vli̇li̇k Etki̇nliği

Türk Kızılay Konya Şubesi her yıl geleneksel olarak organize ettiği “Şivlilik” etkenliğini bu yılda iki ayrı etkinlikle sürdürdü. Türk Kızılay Konya Şubesinin ilk etkinliğini Zafer Meydanı Kızılay Kan Merkezi önünde, günün ikinci etkinliğinde ise Konya şehir hastanesinde tedavi gören ve yatan çocuk hastalara Şivlilik ikram ederek sürdürdü Etkinlik vatandaşlardan tam not aldı

Türk Kizilay Konya Şubesi̇nde    Farkindalik Ve Şi̇vli̇li̇k Etki̇nliği

Mübarek Üç ayların başlangıcı, çocukların hatırlandığı ve Konya’nın bir geleneği olan “Şivlilik” Türk Kızılay Konya Şubesince düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Şivlilik etkinliğinde çocuklara hazırlanan ikramlar dağıtılırken çocukların gönüllerine taht kuruldu.

Türk Kızılay Konya Şubesince organize edilen Şivlilik etkinliğinin ilki Zafer Meydanı Tranway durağı karşısında bulunan Kızılay Kan Merkezi önünde gerçekleştirildi.

Türk Kızılay Konya Şubesi adına bir açıklamada bulunan Şube Genel Sekreteri Tevfik Fikret Karaman, şunları söyledi. Türk Kızılay Konya Şubesi olarak Konyamızın geleneklerinden ve toplumca kutlanan “Şivlilik” etkinliğini farkındalık sağlamak ve Konya halkı ile çocuklarıyla bir arada olmak adına her yıl geleneksel olarak organize ediyoruz.

Türk Kızılay Konya Şubesi olarak organize ettiğimiz Şivlilik etkinliğimizin ilkini Zafer Meydanı Kızılay Kan Merkezi önünde gerçekleştirdik. İkinci etkinliğimizi ise Konya Şehir Hastanesinde tedavi gören çocuklarımızın Şivlilik etkinliklerinden mahrum kalmaması adına orada gerçekleştirdik. Hastane yatan ve tedavi devam eden çocuklarımıza hazırlamış olduğumuz Şivlilik paketlerinden ikramda bulunduk. Böylece Türk Kızılay’ı olarak çocuklarımızın gönüllerinde taht kurduğumuz kanısındayız. “ dedi.

Türk Kızılay Konya Şubesi tarafından organize edilen “Şivlilik “ etkinliği programlara katılan çocuk ve vatandaşlardan tam not aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER