Tesla firmasının CEO'su Elon Musk 'tan hodri meydan

Amerika merkez Tesla firmasının CEO'su Elon Musk, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Genel Müdürü David Beasley'in açıklamasından sonra 6 milyar dolarlık Tesla hissesini satacağını ve geliri, paranın dünyadaki açlığı nasıl çözeceğini gösterebilirse WFP'ye bağışlayacağını söyledi.

Tesla firmasının CEO'su Elon Musk 'tan hodri meydan

Elon Musk, "6 milyar doların dünyadaki açlığı nasıl çözeceğini tam olarak açıklayabilirse, Tesla hissesini hemen şimdi satacağım ve bunu yapacağım."

Geçtiğimiz hafta Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Genel Müdürü David Beasley yaptığı açıklamada, Amerika merkez Tesla firmasının CEO'su Elon Musk, Amazon'un kurucusu ve sahibi Jeff Bezos ile birkaç milyarderleri daha açlığı sona erdirmek için "tek seferlik" bir adım atmaya çağırmıştı.

"Eğer onlara ulaşamazsak, kelimenin tam anlamıyla ölecek olan 42 milyon insana yardım etmek için 6 milyar dolar. Bu karmaşık değil" ifadelerini kullanmıştı.
Elon Musk'dan, 6 milyar dolar ifadesine yönelik açıklama geldi.

Elon Musk sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 6 milyar dolarlık Tesla hissesini satacağını ve geliri, paranın dünyadaki açlığı nasıl çözeceğini gösterebilirse WFP'ye bağışlayacak.

Elon Musk, "6 milyar doların dünyadaki açlığı nasıl çözeceğini tam olarak açıklayabilirse, Tesla hissesini hemen şimdi satacağım ve bunu yapacağım. Fakat açık kaynak muhasebesi olmalı, böylece halk paranın nasıl harcandığını tam olarak görebilir"

6 milyar dolar dünyadaki açlığı çözmeyecek, fakat 42 milyon insanı açlığın eşiğinde kurtaracak

Elon Musk'ın açıklamasından sonra WFP Genel Müdürü Beasley, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 6 milyar doların dünyadaki açlığı çözmeyeceğini fakat birçok problemin çözülmesine yardımcı olacağını söyledi.

"6 milyar dolar dünyadaki açlığı çözmeyecek, fakat jeopolitik istikrarsızlığı, toplu göçü önleyecek ve 42 milyon insanı açlığın eşiğinde kurtaracak. Kovid-19), savaş ve iklim krizleri nedeniyle eşi görülmemiş bir kriz ve mükemmel bir fırtına."

Ayrıca açıklamasında, konuyu tartışmak için Elon Musk'a görüşme teklif eden, "Hadi konuşalım. Bu, Falcon Heavy uzay aracı kadar karmaşık değil, ama en azından konuşmamak için çok fazla tehlikede. Bir sonraki uçuşta seninle olabilirim. Duyduklarını beğenmezsen beni dışarı at."

Elon Musk'a, güvenmesi için incelemelerde bulunabileceğini, "Şeffaflık ve açık kaynak muhasebesi için sistemlere sahip olduğumuz konusunda sizi temin ederim. Ekibiniz, bunlardan tamamen emin olmak için bizi inceleyebilir ve bizimle birlikte çalışabilir."

İHA

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2021, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23