TES-İŞ KONYA’DA GÖKHAN YALÇIN DÖNEMİ

TES-İŞ Konya Şube Başkanlığı 12. Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Ozil, Hacı Mevlüt Ünal’ın katılımıyla gerçekleştirildi. İki listenin mücadele ttiği seçimde Gökhan Yalçın 94 oy alarak başkanlığa seçilirken, diğer aday Hakan Sabuncular ise 65 aldı. Mevcut başkan Behçet Şenbilir ise aday olmadı.

TES-İŞ KONYA’DA GÖKHAN YALÇIN DÖNEMİ

Türk İş Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren TES-İş Konya Şubesinin 12. Olağan Genel Kurulu 22 Ocak 2022 Cumartesi günü Bera Otel Kubbeli salonda TES-İş Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Ozil, Hacı Mevlüt Ünal, Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Sendikaların Konya Şube Başkanları, DSİ 4. Bölge Müdürü Mehmet Ekici ve müdür yardımcıları, TES-İş Konya Şubesinde görev yapmış eski başkanlar ile çok sayıda delege üyenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının hep birlikte okunmasıyla başlayan TES-İş Konya Şubesi 12. Genel Kurulunda ilk sözü mevcut başkan Behçet Şenbilir aldı. 11 yıl işyeri temsilciliği,11 yıl yönetim kurulu üyelikleri ve 11 yıl Başkanlık olmak üzere toplamda 33 yıl TES-İş Konya Şubesine hizmet yaptığını belirterek sözlerine başlayan Başkan Behçet Şen Bilir, konuşmasında şu sözlere yer verdi.” TES-İş Konya Şubesinde 1992 yılı Mart ayında çalışmakta olduğum DSİ 41 Müdürlüğü işyeri temsilciliğine atanmam ile sendikacılık görevime başladım. Bu görevimde 11 yıl sürdürdüm. Daha sonra 2002 yılında Konya Şube yönetim kurulu üyeliğine seçildim. Bu görevimi ise 2010 yılına kadar devam ettim. Eski Başkanlardan Mehmet Solak’ın 2010 yılında TES-İş Sendikası genel merkezine seçilmesi üzerine Konya Şube Başkanlığını görevine geldim. O tarihten bugüne kadar TES-İş Konya Şube Başkanlığı görevini yapmanın çabası içinde oldum. Görevi genç arkadaşlarıma devretmek adına aday olmadım. Yaklaşık 33 hizmet ettiğim TES-İş Sendikasında arkadaşlarımda helallik istiyor ve hakkımı hepsine helal ediyorum “ dedi.

Seçimde aday olmayacağını ve üye ve delegelerden helallik isteyerek veda eden Başkan Behçet Şenbilir’in konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ozil yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi. TES-İş sendikası olarak 59 yıldır Türk İşçisinin hak ve hukukunu koruma adına çalışmalar aralıksız sürdürülmektedir. Bizler hiçbir kimse önünde bugüne kadar eğilmedik. Sadece üyelerimiz olan işçilerimize hizmet etmeyi ve her kesim karşısında dik duruşumuzu gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. TES-İş olarak yöneticiler ve üye işçilerimiz bir aileyiz. Konya Şubemizin 12. Olagan genel kurulunda kazanan TES-İş ve TES-İş işçileri olacaktır.” Dedi

Divan heyetinin oluşmasının ardından yönetim ve denetim kurulu raporlarının ibrası gerçekleştirildi.

Seçimde aday olan Gökhan Yalçın ve Hakan Sabuncuların yaptığı konuşmaların ardından seçime geçildi. Oylama sonucunda Gökhan Yalçın aldığı 94 oy ile TES-İş Konya Şube Başkanlığına seçilirken, diğer Hakan Sabuncular ise 65 oy aldı.

Seçim sonucunda oluşan yönetim kurulu şu isimlerden oluştu. Gökhan Yalçın (Başkan) Hasan Basri Ünver( Şube Genel Sekreteri), İbrahim Çelik (Şube Mali Sekreteri) Abit Akın ( Şube Teşkilatlandırma Sekreteri) Mevlüt İşlek( Şube Eğitim Sekreteri)

TES-İş Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ozil, TES-İş Konya Şubesinde 33 yıl hizmet veren Başkan Behçet Şenbilir’e hizmetlerinden dolayı bir plaket takdim etti.

Teşekkür konuşması yapan yeni başkan Gökhan Yalçın” Bu seçimde kazanan TES-İş Konya ile üye ve delegeleri olmuştur. Hiçbir kimseyi ayrım yapmadan tüm üyelerimizin hak ve hukukları alma adına gece-gündüz ç alışacağız ” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23