MHP KARATAY; Allah Bir Daha Bu Millete İstiklal Marşi Yazdirmasin

 MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru; “ İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 100. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle yayınladığı mesajında; Türk milleti istiklaline sahip çıkacak ve yeni bir İstiklal marş yazılmasına fırsat vermeyecektir.

MHP KARATAY;  Allah Bir Daha Bu Millete İstiklal Marşi Yazdirmasin

           

İstiklal Marşının kabul edilişinin 100 yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı veren  MHP Karatay İlçe Sebahattin Başkanı Küçükdoğru, yazılı olarak yayınladığı mesajında şu sözlere yer verdi. “Milli ruhun tercümanı, milli vakarın manzum seslenişi, milli haysiyetin edebi yorumu olan İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 Cumartesi günü Büyük Millet Meclisi’nde heyecan ve coşku seli içinde kabul edilmiştir. İstiklal Marşımız millete duyulan sonsuz bağlılığın, bağımsız yaşamanın dışındaki her türlü seçeneği peşinen reddetmiş milli mücadele azminin kutlu bir eseridir. 

  ‘Korkma’ seslenişi manevi dirilişin sembolü olarak umutları tazelemiş, ülküleri perçinlemiş, özgüveni ayağa kaldırmıştır. 

  Kurtuluş Mücadelemizin tüm hızıyla, tüm ağırlığıyla, tüm zorluğuyla sürdüğü bir ortamda merhum şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Türk milletinin atan nabzı, haykıran iradesi, meydan okuyan nefesi olmuştur. Milli şairimiz gerçekten de kaleme aldığı bağımsızlık bildirisini hücrelerinde hissetmiş ve Türk milletinin hissiyatını detaylı şekilde ortaya koymuştur. İstiklalimizin manevi mimarları arasında şüphesiz ki merhum Mehmet Akif Ersoy’un yeri çok ayrıcalıklı ve çok özeldir. 

Merhum Akif İstiklal Marşı’nı milletimize hediye etmiş ve “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” diyerek en içten dua ve beklentisini ta o tarihlerde dile getirmiştir. 

Türk milleti başından sonuna kadar haklı olduğu istiklal mücadelesini 1919 Samsun’undan 1923 Ankara’sına kadar vermiş, canı pahasına vatanına sahip çıkmış ve düşmanları kovmuştur. Türk milleti istiklaline sahip çıkacak ve yeni bir marş yazılmasına inşallah fırsat vermeyecektir. 

        Bu düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 100. yıldönümünü hayırlara vesile olması dileklerimle kutluyorum. Vatan ve millet yolunda emek vermiş, mücadele etmiş, şehit düşmüş tüm kahramanlarımıza ve aziz ecdadımıza, İlk Meclis’in saygıdeğer üyelerine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. 

Türk edebiyatında yeni bir çığır açan, fikir hayatımızda derin izler bırakan, ahlak abidesi olarak hepimizin hayranlığını kazanan, milli hafızalara istiklalin yorulmayan kalemi olarak kazınan milli şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy’u da rahmetle anıyor, muhterem hatıralarını saygıyla yad ediyorum.”dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER