Mehmetçik'e Yılbaşı Süprizi

Suriye sınırındaki Mehmetçik'e yılbaşı sürprizi

Mehmetçik'e Yılbaşı Süprizi

Hatay'ın Yayladağı ilçesi sınırındaki 3. Hudut Tabur Komutanlığına bağlı Arslanyazı Hudut Karakolu'nda kule nöbeti tutan piyade onbaşı Ömer Güçlü'ye hem yılbaşı hem de doğum günü sürprizi olarak Mersin'de yaşayan ailesi karakola getirildi.  

Yılbaşını sınırda askerlerle geçirmek üzere karakola gelen 3. Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Yücel Çetinkaya, karakol yemekhanesinde askerlerle bir araya geldi. Burada askerlerin yeni yılını kutlayan Çetinkaya ve komutanlar, askerlerle birlikte çay içip televizyon seyretti.  

 

ONBAŞI GÜÇLÜ'NÜN AİLESİ KARAKOLA GETİRİLDİ  

Karakolda kule nöbeti tutan piyade onbaşı Ömer Güçlü'yü ise çok daha farklı bir süpriz bekliyordu. Komutanları yılbaşı sürprizi hazırlayarak, Mersin'de yaşayan Güçlü'nün annesi Meryem, babası Hayri Güçlü ile halası Hatice Baskın'ı sınır karakoluna getirtmişti.  

Görüşme öncesi karakolda bekleyen anne Meryem Güçlü, komutanın böyle bir buluşma için aradığında çok mutlu olduğunu ve "hemen geliriz" dediğini söyledi.

 

"HEPSİ BENİM EVLADIM"  

Çok duygulandığını aktaran ve gözyaşlarını tutamayan anne Güçlü, "Bütün askerleri öpüyorum. Hepsi benim evladım. Bizleri onlar koruyor. Biz rahat yatıyorsak onların sayesinde" dedi. Yılbaşında kule nöbeti tutan Ömer Güçlü'nün yanına giden Yarbay Çetinkaya, Güçlü'nün yeni yılını kutlayarak bir süre sohbet etti.  

Terhisine 2,5 ay kaldığını belirten Ömer Güçlü, ailesini en son 6 ay önce gördüğünü söyledi. Bu sırada nöbet yerine gelen annesi, babası ve halası Hatice Baskın'ı nöbet yerinde gören Güçlü, ailesine sarılarak hasret giderdi. Gözyaşlarını tutamayan Ömer Güçlü ve ailesi, böyle bir sürpriz hazırladıkları ve yeni yılın en güzel hediyesini verdikleri için komutanlara teşekkür etti.

 

"ARTIK BARIŞ İSTİYORUZ"  

Oğlunun bugün doğum günü de olduğunu belirten Baba Hayri Güçlü, "Artık barış istiyoruz. İnşallah barış olur. Daha rahat bir hayat yaşarız Allah izin verirse. Yeni yılda çok güzel bir sürpriz ve hediye oldu bizim için. Bunu sağlayan herkesten Allah razı olsun" dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23