Mavi Marmara Aktivisti Mustafa Tatlısu aciklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mavi Marmara ile ilgili cümlelerine bir Mavi Marmara aktivisti olarak cevap verme ihtiyacı doğdu. Ben Mustafa Tatlısu o gemideydim ve kutsal bir davanın gönüllüleri olarak mazlum Filistin halkının sesini dünyaya duyurmak için yola çıkmıştık. Hepimiz kefenlerimiz koltuğumuzda, bilerek, isteyerek candan- gönülden bir yolculuk yaptık ve terör devleti İsrail’in gaddarlığını tüm dünyaya duyurduk.

Mavi Marmara Aktivisti Mustafa Tatlısu aciklaması
banner56

Evvel emirde Kılıçdaroğlu’nun Mavi Marmara Gemisi’ni kendi şahsiyetsiz politikalarına alet etme hakkı yoktur. Çünkü Kılıçdaroğlu ve partisi o gün, Mavi Marmara’nın gidişine muhalefet etmişti. Ancak bundan da daha önemlisi Kılıçdaroğlu bugünkü konuşmasında hem kutsal davaya hem kutsal davanın şehit düşen kahramanlarına saygısızlık yapmaya devam ediyor. Diyor ki, “Mavi Marmara Gemisi İsrail’e giderken durduruldu, vatandaşlarımız öldürüldü.” Be hey gafil, bir kere o gemi İsrail’e değil Filistine-Gazze’ye gidiyordu. Ayrıca terörist İsrail askerleri tarafından katledilen kardeşlerimiz öldürülmedi şehit düştü. Ama sen nereden bileceksin şehadet kavramını.

Mavi Marmara Gemisi bir semboldür. Mavi Marmara Gemisi’nde bulunan tüm aktivistler İslam davası için bir arada bulunmaktaydı. O gemide sadece Müslümanlar yoktu. Farklı din ve görüşten insanlar da vardı. Onlar dahi Mavi Marmara’nın haklı davasının yanında olmuşlardı. Gazzeliler dört taraftan kuşatılmış, uygulanan ambargo nedeni ile yiyecek ve içecek dahi bulamıyorlardı. Çocuklar gıdasızlık, hastalar ilaçsızlıktan hayatlarını kaybediyordu. Tıpkı bugün olduğu gibi o gün de CHP ve başındaki Kılıçdaroğlu aynı şekilde tüm dünya ile birlikte kayıtsızca seyrediyordu. Seyretmekle kalmayıp mazlumların sesini duyurmaya çalışan Mavi Marmara aktivistlerine karşı çıkıyordu. Biz ve vicdanlı tüm vatandaşlarımız o günü hatırlıyor ve sizin ne yaptığınızı biliyoruz. Bugün bunu başka bir nedenle politik bir malzeme olarak kullanmanıza müsaade etmeyeceğiz. Buna hakkınız yoktur.

Mustafa Tatlısu

Mavi Marmara Aktivisti

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 18:42

Rahime

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23