Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklamasına ilk yorum!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'un Cumhurbaşkanılığı adayı olacağı yönünde verdiği sinyallerden sonra ilk kez konuştu. ABD'deki seçimler sonrası başkan seçilen Biiden ile de 'Görüşme' sinyalini verdi.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklamasına ilk yorum!


Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'a ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanında açıklamalarda bulundu. Azerbaycan'ın Karabağ zaferi, Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklaması ve Biden'li ABD ile yeni dönem ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'a ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanında açıklamalarda bulunuyor.

Azerbaycan halkının tatlı sevincine ortak olacağız.

SORU-CEVAP

SORU: CHP'deki tecavüz skandalları sonrası soKılıçdaroğlu'nun adaylık sinyali gündem değiştirmek için midir?

CEVAP: Bu bizim derdimiz değil. Eğer aday olacaksa bu partisi için de ülkemiz için de isabetli olur. 

SORU: Miçotakis'in Türk-Yunan anlaşmazlıklarını Türkiye-AB anlaşmazlıkları gibi değerlendrilmesi yönündeki açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz*

CEVAP: Masadan kaçan bunlar. Hiçbir zaman masada durmadılar. Özellikle de bir farklı adım da örneğin Arnavutluk Türkiye Yunanistan arasında adım atılsın dendi yine masadan kaçtılar. Biz ise dünden bugüne nasıl dik durduysak bundan sonra da dimdik yolumuza devam ediyoruz. Doğu Akdeniz'deki haklarımızı korumaya devam edeceğiz.

SORU: ABD'deki seçim sonrası yeni yönetim faaliyete geçecek. Yeni yönetimle birlikte Türkiye ve ABD ilişkilerinde bizleri neler bekliyor?

CEVAP: Ben Biden ile yabancı birisi değilim. Obama döneminde de kendisiyle tanışmışlığımız var. Hatta rahatsızlığımda evimde beni ziyaret etmiştir. Dünyada siyaset maalesef çok çirkin ilerliyor. Aklına bişey gelen masaya hemen yaptırımı getiriyor. Şuanda bizim silah alımlarıyla ilgili attıkları adımları doğru bulmuyoruz. Şuanda yaptığımız ve yapacağımız açıklamaları da erken buluyorum. Biden göreve başladıktan sonra oturup konuşacağız. 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 16:03

Rahime

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner37

banner23